Sepsiszentgyörgyön október 23-án, hétfőn 12.30 órakor koszorúznak a városháza homlokzatán található Gloria Victis táblánál, majd 13 órakor Szalay Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál. A Kónya Ádám Művelődési Ház udvarán, az ’56-os emlékparkban 19 órakor kezdődik a megemlékezés.
Közreműködik a Cantus Firmus Vegyes Kar, a Magyar Férfidalárda, a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai, beszédet mond Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, Soós Zoltán konzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának képviselője, Török József, a Volt Politikai Foglyok Szövetségének Kovászna megyei elnöke, áldást mond Bucsi Zsolt Tamás református lelkipásztor. A himnuszok eléneklése után koszorúzásra kerül sor. Közreműködik a 14. számú Dr. Kovács Sándor Cserkészcsapat, a 40. számú Szent György Cserkészcsapat és a 115-ös számú Bölöni Farkas Sándor Cserkészcsapat. 20 órakor fáklyás felvonulás indul az Erzsébet parkba a kommunizmus áldozatai emlékére felállított kopjafához, ahol a Vox Humana Kamarakórus énekel, áldást mond Ilyés Zsolt római katolikus plébános, majd elhelyezik a koszorúkat.
Kézdivásárhelyen október 23-án, hétfőn 13 órától tisztelgés az 1956-os szabadságharc hősei előtt a református temető kopjafáinál, 17 órától megemlékező műsor a Vigadó Művelődési Központ előtti téren a Nagy Mózes Főgimnázium diákjai közreműködésével. Eső esetén az előadást október 24-én, kedden 17 órától tartják meg a Vigadóban.
Baróton október 23-án, hétfőn 13 órakor a Gaál Mózes Általános Iskola és a Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum közös udvarán Jan Palach, Bauer Sándor és Moyses Márton mártírok emlékművénél, illetve a négy baróti diákforradalmár: Bíró Benjámin, Józsa Árpád Csaba, Kovács János és Moyses Márton emléktáblájánál emlékeznek és koszorúznak a barótiak, erdővidékiek. 14 órától a Petőfi Sándor (Híd) utcai 1956-os emlékműnél folytatódik a megemlékező ünnepség, melynek szónokai Benedek-Huszár János, Barót polgármestere és v. Bartha Imre, a Történelmi Vitézi Rend törzskapitánya. Az esemény Fancsal Zsolt bibarcfalvi református lelkipásztor áldásával, koszorúzással, illetve himnuszaink éneklésével zárul.
Kovásznán hétfőn 18 órakor kezdődik a megemlékezés a központi parkban lévő ’56-os emlékműnél, a Lyukas kőnél, ahol beszédet mond Gazda József író, műkritikus. Közreműködnek a Pastorala Kamarakórus, a Havadtőy Sándor Cserkészcsapat, valamint a történelmi magyar egyházak lelkészei.