A Hófehérke Napközi Otthon pedagógusai november folyamán 25 órás továbbképzésen vettek részt Prezsmer Boglárka drámapedagógus vezetésével. A drámapedagógia mint módszeregyüttes alkalmazási lehetőségei a személyiségfejlesztés, csapatépítés és nevelés területein. A színház-dráma-nevelés terület pedagógiai összefüggéseinek élményszerű megismerése című programot a Hófehérke Alapítvány szervezésében, Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának támogatásával sikerült megvalósítani.
A mai, egyre inkább digitalizált világban, a folyamatosan változó oktatási rendszer által támasztott követelményeknek való megfelelés közepette kiemelten fontosnak tartjuk odafigyelni önmagunk, kollégáink lelki, mentális egészségére, kiegyensúlyozottságára. A képzés révén lehetőséget szerettünk volna teremteni kollégáinknak a minőségi együttlétre, tartalmas időtöltésre, feltöltődésre. Célunk volt erősíteni a pozitív szervezeti kultúrát az intézményen belül, hozzájárulva ezáltal egy elkötelezett, motivált intézményi közösség fenntartásához. A közelgő év végi hajrában fáradtan, de kíváncsian, az együttlét igényével érkeztünk mindannyian a négy alkalommal szervezett programra. Prezsmer Boglárka vezetésével betekintést nyerhettünk a drámapedagógia világába, kipróbálhattunk, át- és megélhettünk számos szívet-lelket melengető, mély érzéseket is megszólaltató játékot. Sikerült olyan tapasztalatokra szert tennünk, amelyek nagymértékben segítik a közösséggel való együttműködést, a közösségbe való beépülést. A jókedv, nevetés, aktív, közreműködő részvétel jellemezte mindenik találkozót, amelyekről lélekben felfrissülve, feltöltődve, közösségi élményekkel gazdagodva térhettünk haza otthonainkba.
Meggyőződésünk, hogy a képzésen való részvétel pozitív hatással lesz az egész közösség életére, ugyanakkor az oktató-, nevelőmunka minőségére is. Erősödni fog a közösségen belüli kohézió, összetartozás érzése, javulni fog a kommunikáció minősége, a konfliktusok kezelésének, megoldásának képessége. A képzés során megismert játékok az óvodáskorú gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően hatékonyan beépíthetőek a mindennapos oktató-nevelő tevékenységbe, ezáltal jelentős fejlődés várható el a gyermekek kommunikációs, szociális képességeinek fejlődésén belül is.
Gáspár Tímea Enikő, Sala Anna Mária óvónők