Hagyományteremtő szándékkal szervezett karácsonyi kézművesvásárt a hét végén Uzon önkormányzata, melyre a község minden településéről érkeztek kiállítók és érdeklődők. A szombat délelőtti megnyitót követően az önkormányzat épülete előtt felállított sátrak alatt, gondosan feldíszített asztalokon lehetett megcsodálni (és megvásárolni) a helyi kézművesek és termelők remekeit, ugyanakkor kiállították a diákok által készített ünnepi dekorációkat is.
A háttérben ünnepi muzsika szólt, a kellemetlen hideget pedig forró sült lángossal, hagyományos és különleges, raclette sajtos kürtőskaláccsal űzhették el a látogatók, de kínáltak többféle finom, házias harapnivalót, édes és sós süteményeket is a lisznyói és bikfalvi asszonyok, az árusoknál méz, házi kenyér és kalács, házicsoki, szörpök, pálinka, bor is kapható volt. Az uzoni református nőszövetség standján gyönyörű karácsonyi dekorációk, textilből készült gömbök, szaloncukrok és más, karácsonyfára való díszek, ajtót ékesítő kopogtatók, terítők sorakoztak, puha kötött sálat és sapkát, mellényeket, számtalan szép kézműves terméket ajánlottak. Közelükben az illatos levendulát hasznosító termékek sorakoztak szép csomagolásban, de csontfaragó mester remekeiből, lányok-asszonyok szorgalmát dicsérő ékszerekből, horgolt karácsonyfadíszekből, kézműves gyertyákból, mézespogácsából sem volt hiány. A Gondviselés segélyszervezet asztalánál egyedi mézeskalácsok és gyertyák, könyvek vártak vásárlóra, a bevételből – akárcsak az uzoni nőszövetség esetében – a rászoruló családokat segítik a szeretet ünnepe közeledtével.
Bordás Enikő polgármester lapunknak elmondta, az őszi termésnapok idején megtartott vásár népszerűsége szolgáltatta az ötletet, hogy advent idején megszervezzék az első ünnepi seregszemlét, s feltett szándékuk, hogy a következő években is megismételjék. Az volt a céljuk, hogy mindenki találjon szerettei számára szép, szimbolikus ajándékot. Jelezte azt is, a vásárt ünnepi műsorral is kiegészítették, diákok mutattak be alkalmi előadást, fellépett a dalárda, és a fúvósok is bemutatkoztak, a kultúrotthonban a baróti Kájoni Consort Régizene-együttes műsorát láthatták az érdeklődők. A rendezvényen ugyanakkor díjazták a helyi méhészeket, illetve ösztöndíjakat adtak át a Tatrangi Sándor Általános Iskola tanulóinak.