Akcióban a rendőrök

2024. január 19., péntek, Közélet

A Kovászna megyei rendőrség bűnügyi osztálya, a közrendészet és közlekedésrendészet munkatársai csendőrökkel kiegészülve fokozott ellenőrzéseket végzett kedden Előpatak községben – közölte a rendőrség sajtóirodája tegnap.

  • A Kovászna megyei rendőrség archív felvétele
    A Kovászna megyei rendőrség archív felvétele

39 gépjárművet ellenőriztek, 14 vezetőt alkoholszondába fújattak, illetve drogtesztnek vetettek alá, 77 személyt igazoltattak. Ezenkívül két őrző-védő szolgálatot teljesítő egyént ellenőriztek, és 11 faanyagot szállító járművet vizsgáltak át. Az akció során közel 56 ezer lej összértékben 11 bírságot róttak ki, lefoglaltak 6,2 köbméter faanyagot és 1940 lejt, valamint felfüggesztettek egy forgalmi engedélyt. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1231
szavazógép
2024-01-19: Közélet - Váry O. Péter:

Utak és jelek

Octavian Soviany író, költő, műfordító neve kevésbé ismert a magyar olvasóközönség számára, hiszen számos regénye, próza- és verseskötete közül keveset ültettek át – eddig legalábbis – magyar nyelvre. Nemrég jelent meg a Magellán sarka című verseskötete magyar fordításban, ez szolgáltatta az alkalmat ahhoz, hogy a román kultúra napjának idei meghívottja ő legyen.
2024-01-18: Közélet - :

Baleset az előpataki úton

Három gépkocsit érintő, egy sebesüléssel járó baleset történt szerdán délelőtt a Sepsiszentgyörgy és Előpatak közötti úton – közölte a Kovászna megyei rendőrség tegnap este lapunk érdeklődésére.