Pályázási helyzetkép

2024. január 23., kedd, Gazdakör

A múlt hét végén a megyei vidékfejlesztési ügynökségnél érdeklődtünk a kiírások helyzetéről és a még pályázható összegekről. 

  • Albert Levente felvétele
    Albert Levente felvétele

A fiatalok megtelepedésének 70 000 eurós támogatásánál az ügynökség számítógépes rendszere a nem hegyvidéki fiataloknál 3,5 millió euró értékben még engedi a pályázatok feltöltését. 

A december 20-ától pályázható DR 20-nál (Beruházások az állattenyésztésben) és DR 22-nél (Beruházások a mezőgazdasági termékek és gyümölcsök kondicionálásában, raktározásában és feldolgozásában) nincs nagy érdeklődés. A hét végéig a szarvasmarha-tenyésztők 13 pályázatot tettek le 9 millió euró értékben, a pályázható összeg 67,4 millió euró. A juhtenyésztők 14 pályázatot nyújtottak be 11,5 millió euró értékben. A sertés- és tojótyúk­ágazatnál még egyetlen cég sem tett le pályázatot. A DR 22-esnél a pályázható összeg 210,3 millió euró, de a múlt hét végéig mindössze két pályázatot töltöttek fel az ügynökség számítógépes rendszerébe 8,01 millió euró értékben. A pályázatok letevésének határideje mindkét intézkedésnél április 30.

A január 8-ától pályázható DR 15 intézkedésnél (Beruházások támogatása a gyümölcstermesztő gazdaságokban) egyetlen pályázatot sem tettek le a hét végéig. A pályázatokat itt is április 30-áig várják, a pályázható összeg 151,4 millió euró. 

A január 15-étől pályázható DR 26 intézkedésnél (Farmszintű öntöző­rendszerek létesítésének támogatása) a pályázható 102 millió euróra a hét végéig még egyetlen pályázatot sem töltöttek fel a vidékfejlesztési ügynökség számítógépes rendszerébe.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1205
szavazógép
2024-01-23: Gazdakör - :

Tárgyalások a mezőgazdasági minisztériumban (Gazdatüntetés)

A múlt hét első napjaiban Florin Ionuț Barbu miniszter a mezőgazdasági ágazatokat képviselő szakmai egyesületek vezetőivel tárgyalt a minisztériumban. 
2024-01-23: Kultúra - :

Csak a munka

Szeretünk olyan regényeket olvasni, amelyeknek főszereplője egy nép, esetleg egy számunkra szimpatikus társadalmi osztály képviselőjeként jelenik meg. Ilyen regényfolyam Tamási Áron Ábel-trilógiája, de Móricz Zsigmond A boldog ember című parasztregénye is könnyen megteremti az azonosulás, esetleg az együttérzés lehetőségét. Ebbe a sorba vállaltan illeszkedik Simó Márton székelyudvarhelyi prózaíró A boldogabb ember című regénye*, amely címválasztásán kívül is elárulja kötődéseit, hiszen mire másra utalhatna főszereplőjének neve – Jobb Gyurka –, mint Móricz regényére. A vállalt hasonlóságokon kívül a két regény célja is hasonló: bemutatni egy ember életútját, amin keresztül egy társadalmi osztály, nép történelme is megjelenik, amelyben saját történelmünkre, küzdelmes sorsközösségünkre ismerhetünk, ugyanakkor kirajzolódik egy sajátos ethosz, értékrend is, amelyet akár eligazítónak gondolhatunk történelmi helyzetünkben.