Wass Albert tiszteletére a magyarlakta területeken immár tizenhetedik éve – 2004. február 20-án indítottak útjára Magyarországon – egy időben olvasnak fel az író műveiből. Erdélyből Kézdivásárhely és Székelyudvarhely csatlakozott a világszerte több helyszínen is megrendezésre került Wass Albert-felolvasások hétvégéjéhez.
Ballai Imre, az Összefogás a Kárpát-medencéért Kulturális és Hagyományőrző Egyesület alapítójának összesítése szerint 58 anyaországi, erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, őrségi és amerikai egyesült államokbeli közösség csatlakozott a Wass Albert-felolvasáshoz. A Háromszéki Népfőiskola Egyesület szombaton délután az Erzsébet Teremben tartotta felolvasóestjét az író műveiből. Indításként Bíró Erika, a Népfőiskola elnöke ismertette a felolvasás kezdeményezője, Hegedűs Gergely András országos köszöntőjét Virágot a Hargitáról hozzatok! címmel, majd a Meister Éva szín- és előadóművész által küldött hangfelvétel hangzott el, melyben a résztvevők részleteket hallhattak az író önéletrajzából, valamint a Patkányok honfoglalása című művéből.
A megjelentek Wass Albert műveiből olvastak fel mese-, regény- vagy novellarészletet, illetve verset és életrajzi vallomást. Mintha a résztvevők összebeszéltek volna, egységes egésszé kapcsolódtak össze az elhangzott részletek és alkotások. Lenyűgöző erővel hatott a Wass Albert-i prózapoézis szépsége, különös, felemelő hangulatot teremtett a művek által közvetített természetáhítat és istenkeresés. Elhangzottak a magyar mitológia megtartó üzenetei (Vérben és viharban), megelevenítődtek az erdők, mezők, hegyek, völgyek, fenyvesek, folyók és sziklabércek (Aranymadár, Mese az erdőről, Egy öregember imája), megszólalt a szülőföld megtartóereje (Üzenet haza), az Isten-megtalálás szépsége (Te és az Isten), elvarázsolt az Angyalok tisztásának mágikus sodrása, felkavaróak voltak a gondolatok A viharról, ami jön és elmegy.
Bíró Erika szörcsei református lelkipásztor, egyesületi elnök így foglalta össze a kézdivásárhelyi est lényegét: „Wass Albert üzenete óriási erővel kapcsolta össze a felolvasott részlet-láncszemeket összefüggő nyakékké.” A felolvasások hangulatát emelték Albu Erika énekművész alkalomhoz illő dalai. Az esemény végén a résztvevők közösen énekelték el Ó, én édes jó Istenem kezdetű ősi magyar himnuszunkat.