Múlt héten tanácsülést tartottak Kézdivásárhelyen, amelynek napirendjén több, a város költségvetését érintő tervezet elfogadása mellett arról is döntés született, hogy a tanács megszavazza egy kerékpárút építésének megvalósíthatósági tanulmányát. A tervezett bicikliút Kézdivásárhely és Szentkatolna között épül meg.
A céhes város testülete kisebb mértékben, formai okok miatt módosította Kézdivásárhely költségvetését, majd rábólintottak a város 2023-as utolsó negyedévi zárómérlegére is. Ennél Bokor Tibor polgármester fontosnak tartotta kiemelni: anélkül, hogy konkrét számokba belemenne, a tanács és a közvélemény tudomására kell hoznia, hogy a kormány mennyire „segítette” az önkormányzatok munkáját a megszorítások bevezetésével, az adatokból ugyanis kitűnik, hogy bizonyos munkálatokra miként (nem) történtek meg a kifizetések. „Ha megnézzük a számokat, kiderül, hogy amihez a kormánynak köze van, és amire uniós vagy országos költségvetésből pénzt kellett volna folyósítania, az alig 26–32 százalékos arányban valósult meg. Ezzel szemben a helyi erőforrásokból végzett munkálatokat 97 százalékban befejeztük” – értékelte a tavalyi esztendő utolsó negyedévét az elöljáró, aki hozzáfűzte, hogy nagyon nehéz évet zárt a város, és még csak találgatni sem mer, hogy milyen lesz a 2024-es.
A tanácsülésen terítékre került a Nemzeti Helyreállítási Alapból történő finanszírozásra előkészített, Kézdivásárhely és Szentkatolna partnersége révén tervbe vett beruházás, amely egy kerékpárút építését célozza a két település között. A tanács döntött a tervezet megvalósíthatósági tanulmányának és műszaki-gazdasági mutatóinak jóváhagyásáról. „Egy uniós pályázatról van szó, az elképzelés szerint bicikliút épülne Szentkatolna felé. Ennek a kiindulópontja Fortyogófürdőn lenne egy mostani földútnál. A beruházás értéke 2,79 millió lej, amiből a vissza nem térítendő támogatás 2,48 millió lej, Kézdivásárhely 217 ezer lejjel járulna hozzá a munkálathoz” – tájékoztatta a tanácsot Bokor Tibor.
A testület emellett elfogadta a városháza épületének energetikai felújítását célzó, az előző határozathoz hasonló dokumentációt is, pályázatukat szintén a Nemzeti Helyreállítási Alapból finanszíroznák. „Szintén uniós pályázatról van szó, ennek a beruházásnak az értéke 12,3 millió lej, amiből 2,6 millió lej az önrészünk” – hangzott el a tervezet ismertetése során.