Országos hittanverseny Kézdivásárhelyen

2024. április 29., hétfő, Közélet

Három napon át tartó, nagyszabású rendezvény házigazdája volt a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnázium: a Római Katolikus Országos Hittan Olimpián tizenkét megye képviselői vettek részt. A megmérettetés végén a diákokat a Szentháromság-templomban díjazták.

  • Az RMPSZ is díjazott. Fotó: Nagy Mózes Főgimnázium
    Az RMPSZ is díjazott. Fotó: Nagy Mózes Főgimnázium

Az olimpián az írásbeli megmérettetésen több korosztályra osztva Fehér, Arad, Máramaros, Bihar, Szilágy, Brassó, Temes, Kolozs, Hargita, Maros, Szatmár és Kovászna megyei versenyzők vettek részt. Az ünnepélyes megnyitóra még szerdán került sor a Vigadó Művelődési Központban, maga a verseny csütörtökön zajlott a főgimnáziumban, a díjkiosztót pénteken 10 órakor tartották a kézdivásárhely-kantai római katolikus templomban a szentmise után. A versenyen több mint öttucatnyi díjat osztottak ki, így helyszűke miatt csak a megyei díjazottakra térünk ki.

A tanügyminisztérium díjai kategóriában az ötödik osztályosok közül dicséretben részesült Opra Fanni a kézdivásárhelyi Petőfi Sándor Általános Iskolából, a hatodik osztályosok közül első lett a kézdiszentléleki Szász István János (Apor István Általános Iskola), szintén a Perkő alatti településről dicséretet kapott Várkuti Blanka. A hetedik és nyolcadik osztályosok esetében a pálmát más megyék diákjai vitték el, a kilencedikeseknél harmadik lett Makkai Máté, a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium diákja.

Ezenkívül a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége is díjazta a kiemelkedő teljesítményű diákokat, az elismeréseket Kiss Imre, az RMPSZ székelyföldi területi alelnöke adta át. Háromszékre a kiosztott 12 díjból egy került, ezt Lakatos Fanni X. osztályos tanuló kapta (Nagy Mózes Főgimnázium).

A Kovászna Megye Tanácsa által felajánlott három különdíjat mind más megyebeliek vitték haza, a kézdivásárhelyi városháza által kiosztott különdíjakból kettő maradt helyben, egyiket a fentebb említett Lakatos Fanni kapta, egy másikat pedig a szintén helybeli nyolcadikos Veres Edina (Turóczi Mózes Általános Iskola).

A kézdivásárhelyi főesperesség 12 díjat ajánlott fel, ezekben a következő háromszéki diákok részesültek: Kerezsi Gabriella (X. teológia szakos tanuló, Nagy Mózes Főgimnázium), Makkai Máté (IX. osztály, Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy), Gergely Lehel (X. osztály, Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium, Kézdivásárhely).

A felsoroltakon kívül díjazott még a Keresztény Szó és Babeș–Bolyai Tudományegyetem is.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2024-04-29: Belföld - :

Vádat emeltek Iliescu ellen

Hivatalosan is bejelentette pénteken a legfőbb ügyészség, hogy büntetőeljárást indított Ion Iliescu volt államfő ellen az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával.
2024-04-29: Közélet - Fekete Réka:

Történeti barangolás a Kincskeresőkkel (A tánc világnapja)

Mi a néptánc? A néptánc az, amit a nép táncol  – érkezett a válasz egyszerre több gyermektorokból. Ezzel a kérdéssel indította csütörtökön délután a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron-termében tartott, A magyar tánc évszázadai című tánctörténeti kiselőadását Tőkés Csaba Zsolt koreográfus, néptáncoktató, aki a Tőkés Edittel közösen irányított Kincskeresők Néptáncegyüttes és az Apró Kincsek Gyermek Néptáncegyüttes helyszíni bemutatóinak segítségével illusztrálta a különböző korok táncait. Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány sepsiszentgyörgyi területi irodája által megszervezett esemény méltó emlékeztető volt a tánc világnapjára (április 29.).