Teleki Aranka népviselet-készítő ismételten a Borudvarban mutatta be szemet gyönyörködtető ruhakölteményeit a kézdivásárhelyi Sokadalomban, Divat régen és ma című bemutatóján hat diáklány öltötte magára legújabb ruháit.
A kovásznai születésű, Kézdivásárhelyen élő és alkotó Teleki Aranka az utóbbi években számos háromszéki néptáncegyüttes, illetve -csoport számára készített viseletet, és divattervezőként a hagyományosat ötvözi a korszerűvel. Nagy élmény volt számára, hogy gyerekként néhai Gazdáné Olosz Ella tanítványa lehetett, akinél gyakorlati ismereteit szerezte. A népviseleti daraboknál a falvankénti hagyományokat próbálja követni. A modern öltözéknél az egyediségre fekteti a hangsúlyt, ötvözve a hagyományossal, az alapanyagokat hagyományos szövőszéken szövi, számára élmény minden alkotás, minden elkészült, jól sikerült darab látványa.
Aki a nevével találkozik, annak elsősorban a népi viselet jut eszébe, és a Borudvar. Így volt ez szombat este is, amikor Divat régen és ma címmel hat diáklány közreműködésével és nagyszámú érdeklődő jelenlétében mutatta be legújabb ruhakölteményeit. Fábián Helén óvónő, a Polyp Televízió egykori szerkesztője elmondta: „Teleki Aranka nemcsak elkészíti, hanem kutatja is Kalotaszeg, a Gyimesek és Székelyföld számos településének női és férfi viseletét. Az általa készített ruhákban lépnek színpadra a környékbeli falvak tánccsoportjai, többek között a kézdiszentléleki Perkő Néptáncegyüttes, az esztelneki Hamuvirág Néptáncegyüttes, a nyárádszeredai Bekecs Néptáncegyüttes, illetve a Háromszék Táncegyüttes. Ma egy olyan kollekciót látunk, ahol a modern darabok ötvöződnek egy-egy régi motívummal, hiszen alkotójuk fontosnak tartja, hogy a fiatalok is megismerjék ezeket, s általa népi hagyományainkat, kultúránkat, díszítőművészetünket.”