Az U10-es után az U12-es korosztály vette birtokába a costinești-i BTT sportbázist, ugyanis az elmúlt hét folyamán ott tartották meg a tizenkét év alatti lányok és fiúk számára kiírt minikosárlabda-fesztivált. A 232 csapatot számláló mezőnyben nyolc háromszéki együttes képviseltette magát, játékosaink pedig a lejátszott 62 mérkőzésükből negyvenötöt sikerrel zártak és mindössze tizenhetet veszítettek el.
Roppant népes mezőny mellett, összesen 232 csapat részvételével rendezték meg az U12-es együttesek számára kiírt 2024-es minikosárlabda-fesztivált, amelynek az elmúlt hét folyamán Costinești adott otthont. A többnapos viadalon öt sepsiszentgyörgyi és három kézdivásárhelyi csapat tette próbára magát, s nem is akárhogy, hiszen a lejátszott hatvankét mérkőzésüknek közel háromnegyedét, azaz negyvenötöt sikerült megnyerniük. A megyeszékhelyet a Sepsi ISK három – két lány és egy fiú –, a Sepsi-SIC két lány gárdája, míg a céhes várost a Nagy Mózes SK két lány- és a KSE egy fiúalakulata képviselte a tengerparti küzdelemsorozaton.
A lányok minikosárlabda-fesztiváljára benevezett 64 alakulatot két tizenegyes haladó és hat, egyenként 7–7 gárdát magában foglaló kezdő csoportba osztották szét a szervezők, az előbbi kategóriában egy, az utóbbiban pedig öt háromszéki együttes lépett pályára. Az 1-es haladó csoportban a Sepsi ISK Piros csapata hét győzelem mellett mindössze egy vereséget könyvelt el (15 pont), s ezzel a harmadik helyen végzett a tornát százszázalékos teljesítménnyel záró Craiovai ISK és a Kolozsvári Smart Basketball mögött. A szentgyörgyi lányok 31–26-ra veszítették el a kincses városiak elleni összecsapásukat. Az 1-es kezdő csoportban kettős Kovászna megyei siker született, hiszen a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK 1 az első (15 pont), míg a megyeszékhelyi Sepsi-SIC a második helyen végzett (14 pont). A céhes városiak nyolc meccset vívtak a tengerparton, ebből hetet megnyertek és egyen maradtak alul. A zöld-fehérek hibátlan mérleggel lettek a másodikok, igaz ők csak hét mérkőzést játszottak, ám diadalaik között ott van a Nagy Mózes elleni 26–25-ös siker is. A 2-es csoportban két megyeszékhelyi együttes volt érdekelt: a Sepsi ISK Fekete ötvenszázalékos teljesítménnyel, azaz 4/4-es győzelem-vereség mutatóval a harmadik pozícióban fejezte be kosárlabda-fesztivált (12 pont); a Sepsi-SIC 2 viszont 3 győzelmet és 5 vereséget jegyzett (11 pont). A 5-ös csoportban ismét háromszéki sikernek örvendhetünk, hiszen a Nagy Mózes SK 2 7/1-es mérleggel győzött (15 pont), a második Energy Basketball Academy Tg. Jiu és a harmadik Voluntari előtt.
A fiúk viadalában érdekelt 168 csapatot hat haladó és tizennyolc kezdő csoportba sorsolták szét, és a Sepsi ISK mellett a Kézdivásárhelyi SE legényei harcoltak a győzelemért és pontokért. A 6-os kezdő csoportban a KSE kosarasai három mérkőzésüket tudták megnyerni és ötön vesztesként hagyták el a pályát, a 11 pontjuk a negyedik helyre volt elegendő a Konstancai ISK, a Nagyváradi Bihar SPL és a Sloboziai Symbol Fox mögött. A 12-es kezdő csoportban viszont a Sepsi ISK nem talált legyőzőre (14 pont), miután a sportiskolás fiúk sorban megnyerték a Jászvásári Unirea ISK, a Konstancai Fly SK, a Bukaresti 6-os számú ISK, a Primo Megaball Pitești, a Temesvári MP Sport és a Kolozsvári U-BT elleni meccseket. (tibodi)