Az egész régiót megmozgatta a Tamási Áron Színház első színházi tábora, a sepsiszentgyörgyi érdeklődők mellett Csíkszeredából, Brassóból, Kézdivásárhelyről és Gyergyószentmiklósról is érkeztek diákok a június utolsó hetében zajló rendezvényre. A táborról Nagy-Kopeczky Kristófot, az egyik táborvezetőt, valamint a projektvezető Oláh-Badi Évát kérdeztük.
Nagy-Kopeczky Kristóf harmadmagával, P. Magyarosi Imola és Márton Lóránt László színészkollégáival tartotta a tábort, melyre tíz lány és három fiú jelentkezett, valamennyien kívülállók, egyetlen dráma szakos diák sem volt. Egyesek a színészet, mások a rendezés vagy más színházi szakmák iránt érdeklődtek, és mindenkinek próbáltak olyan feladatokat adni, amelyek az érdeklődési körének megfeleltek.
Naponta 10–18 óra között zajlott a program; délelőtt drámapedagógiai tevékenységeket tartottak, figyelemfejlesztő és csapatépítő játékokat játszottak, ebédszünet után pedig két csoportban megpróbálták színpadra állítani Kiss Csaba Hazatérés Dániába című darabjának egyik jelenetét és a mesteremberek-jelenetet Shakespeare Szentivánéji álom című darabjából. Valójában különböző improvizációkat végeztek a szövegek kapcsán, és az is cél volt, hogy a diákok betekinthessenek a kulisszák mögé, a színpadi gépezet működésébe, a háttérmunkások feladatköreibe.
„Régóta tartok különböző drámapedagógiai foglalkozásokat, a művészeti líceumban is tanítok, de ez különlegesebb tevékenység volt, színházszimuláció” – fogalmazott Nagy-Kopeczky Kristóf, hozzátéve, ha megfelelő körülményeket teremt az ember a diákoknak a színházi alkotómunkára, nagyon jó ötleteik vannak, rengeteg kreativitást visznek a játékba. Külön öröm volt, hogy a tábor idején szabad volt a nagyszínpad, ott dolgozhattak, ami ritka lehetőség és nagy kiváltság volt számukra – mondta még a színész. Amint a táborról szóló filmecskéből kiderült, a diákoknak nagy élményt jelentett belekóstolni a színház világába, bíznak benne, hogy az itt szerzett tapasztalatokat hasznosítani tudják a mindennapi életben is, a másokkal való kommunikációban.
Oláh-Badi Éva a színházban zajló oktatási projektek folytatásának nevezte a tábort az osztálytermi előadások és a színházi előadásokat feldolgozó foglalkozások mellett. Mint mondta, a diákokkal való tevékenységek során fogalmazódott meg a tábor iránti igény, Pál-Ferenczi Gyöngyi igazgató pedig örömmel támogatta az ötletet, mert fontosnak tartja a fiatalok minél szélesebb körű bevonását a Tamási Áron Színház életébe, tevékenységébe. A projektvezető szerint a fiatalok színház iránti igényét mutatja, hogy bár csupán két hét volt a jelentkezési határidő, az egész régióból érkeztek diákok az idei táborba, és egyesek közülük már a jövő évibe is beiratkoztak.