A sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum énekszakos diákjának, Hodor Balázsnak ítélte a szakmai zsűri a Musicum Laude Nemzetközi Énekverseny legmagasabb elismerését, azaz első díját junior kategóriában. Az előző napokban Nagyváradon zajló rangos eseményre 23 diák jelentkezett Romániából, Szlovákiából és Magyarországról.
Az ozsdolai születésű fiatalember sikeréről felkészítő tanára, Sebestyén-Lázár Enikő számolt be lapunknak. A nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen megrendezett megmérettetésen két tanuló képviselte Háromszéket, a 11. osztályos Hodor Balázs mellett versenybe szállt a tizedikes Neaga Áron, aki szintén canto szakon tanul.
A Musicum Laude Nemzetközi Énekverseny a Kárpát-medence legnagyobb, fiatal művészeknek szóló vokális előadói rendezvénye, amely a nemzetközileg elismert operaénekes, Ioan Holender elnökletével kerül megrendezésre. A néhány éve útjára indított Musicum Laude zeneművészeti tehetséggondozó program Molnár Levente Liszt-díjas világhírű bariton ötlete nyomán született – ismertette Sebestyén-Lázár Enikő. „Molnár Levente székelyföldi származású operaénekes, aki a Partiumi Keresztény Egyetem magánének-tagozatának vezetője is, nagy hangsúlyt fektet a magyar gyerekek egyetemi szintű oktatásának fejlesztésére, és ez a verseny egy közösségformáló és összetartó eseménnyé is alakult. A versenyző gyerekek olyan, más országban és oktatási rendszerben formálódó énekes tanulókkal találkozhattak, akiknek közös anyanyelve a magyar, de közös szakmai nyelve a zene” – fogalmazott.
A junior kategóriában kiemelkedő teljesítményéért első díjjal jutalmazott Hodor Balázsról elmondta, harmadik éve tanul nála énekelni, és mindig kitartó, komoly munka jellemezte. „A zenei képzés, az énekesi pályához kellő alázattal forduló fiatal ismét megmutatta, hogy a befektetett szorgalmas munka meghozza gyümölcsét. Az országos énekes olimpiász második díja után egy szakmailag nagyon értékes nemzetközi verseny legnagyobb díját hozta el, ami nagy elismerés és visszajelzés a szakma művelőitől. Számomra nagyon fontos, hogy tudassunk azokról a gyerekekről, akik nagyon komolyan tanulnak, zenélnek, gyakorolnak és művelik a szépet. Ők a pozitív értékek és a pozitív példa elöljárói” – összegzett a sepsiszentgyörgyi pedagógus.