Puskás Tivadar SzakközépiskolaÜzentek a jövőnek

2024. december 30., hétfő, Közélet

Az iskola történetét, az intézmény igazgatójának, a város polgármesterének és a diákoknak az üzenetét, diákújságot, alkalmazotti névsort, az iskolában működő hírközlési kismúzeum leírását, valamint pénzérméket tartalmazó időkapszulát helyeztek el december 19-én a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskola udvarán. Szőke Annamária igazgató az alkalomból azt mondta: az esemény egyik példája annak, hogy iskolájukban a múlt tiszteletére és a helyi értékek megbecsülésére tanítják a fiatalokat.

  • Egymás mellett az iskola névadójának szobra és az időkapszula. Fotó: Albert Levente
    Egymás mellett az iskola névadójának szobra és az időkapszula. Fotó: Albert Levente

Az időkap­szula elhelyezése tulajdonképpen az iskola fennállása tavaly szeptemberben megünnepelt 50. évfordulójának a záróeseménye, amellyel a szaklíceum hidat kíván építeni a múlt, a jelen és a jövő között. Az 1973-ban Gépgyártóipari Szaklíceum néven alapított iskola az autóvillamossági gyár beindulásával egy időben és annak védnöksége alatt kezdte meg működését. 1976-ban költöztek a jelenlegi épületbe a Három Rózsa környékéről, a Puskás Tivadar nevet az 1990/1991-es tanévben vették fel Kónya Ádám, az iskola akkori földrajztanára, később a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója javaslatára. A telefonhírmondó feltalálójáról elnevezett iskolában jelenleg több mint nyolcszáz diákot oktatnak villamossági-elektrotechnikai, elektronikai-automatizálási, gépészeti, mezőgazdasági, élelmiszeripari, építészeti, faipari, textilipari, szállítási, egészségügyi, testnevelési szakterületeken, az itt működő, 2016-ban megnyitott Puskás Tivadar Hírközlési Kismúzeumot a város más iskoláinak diákjai is látogatják.

Köszöntőjében Szőke Annamária hangsúlyozta: a Puskás Tivadar Szakközépiskolában a fiatalok jól felszerelt tanműhelyekben, illetve magáncégeknél részesülnek szakmai képzésben, ugyanakkor a gyors technológiai fejlődés, a globalizáció, a demográfiai változások és az új üzleti modellek hatására új kihívásokkal szembesülnek. Az igazgató szerint erősíteni kellene a duális szakképzést, mert ebben az oktatási formában a tanulók már tanulmányaik során munkatapasztalatot szereznek, ami által növekednek elhelyezkedési esélyeik.

A jövőnek üzenő henger tartalmazza az iskolavezető írását a szakoktatás helyzetéről, a tanintézmény jelenlegi alkalmazottjainak névsorát, a diákok üzenetét, iskolaújságot, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere üzenetét, amely az iskola fennállásának ötvenedik évfordulójára tavaly kiadott évkönyvben jelent meg, a Puskás Tivadar Hírközlési Kismúzeum leírását, valamint hazai és magyarországi pénzérméket és eurót.

Az esemény résztvevőit köszöntötte Jakab István Barna városmenedzser és Kiss Imre megyei főtanfelügyelő, áldást mondott Kovács Levente református lelkész, az iskola egykori diákja. Az időkapszulát az iskola udvarán helyezték el Puskás Tivadar mellszobra szomszédságában.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 648
szavazógép
2024-12-30: Közélet - Józsa Zsuzsanna:

Aki bőkezűen bánt a szeretettel (Tíz éve hunyt el Gaál Sándor cserkészvezető)

Barátok, tanítványok és cserkészek emlékeztek néhai Gaál Sándor cserkészvezetőre halálának 10. évfordulója alkalmából december 21-én Sepsiszentgyörgyön a Tanulók Házában és a Szent József-templomban. Ő volt az a szeretett pedagógus és cserkészszövetségi elnök, akinek szívvel-lélekkel és önfeláldozással végzett munkája, élete sok ember számára példaértékű maradt. Kiállítással, filmvetítéssel és az emlékére készített kopjafánál hajtottak fejet sokrétű tevékenysége előtt. „Bőkezűen bánt a szeretettel” – emelte ki a szentmisében Kerekes László, a Gyulafehérvári Főegyházmegye segédpüspöke, cserkészvezető advent utolsó vasárnapján, amikor megtörtént a békeláng átadása is a városnak.
2024-12-30: Elhalálozás - :

Elhalálozás