Székelyföld egyik legismertebb képzőművésze, Gyárfás Jenő (1857–1925) halálának 100. évfordulója alkalmából nyílik kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban. A magyar kultúra napjára időzített Gyárfás-tárlat újdonsága, hogy az érdeklődők az utóbbi néhány évben vásárolt, illetve adományként az intézményhez került munkákat is megtekinthetik.
Gyárfás Jenőt a „székelyek Munkácsyjaként” is emlegetik, hiszen festészete, rajztudása, a vásznain megmutatkozó drámai erő és lírai érzékenység a legkiválóbb mesterek közé emeli – mutatott rá a tárlatot népszerűsítő tájékoztatójában a múzeum. Megjegyzik ugyanakkor, hogy a város jeles alkotója visszatért Sepsiszentgyörgyre budapesti és müncheni tanulóéveit követően, s bár ezzel a lépéssel a főváros művészeti életéből ugyan kikerült, itthon azonban maradandót alkotott. Kivételes tehetségéről portréi, zsánerképei, bibliai, irodalmi, valamint történelmi ihletésű hatalmas vásznai vallanak. „Művészete, művészetszervező tevékenysége, konok elhivatottsága, szülőföldjén kiteljesedő életműve példaértékű lehet a jelen generációinak is” – méltatja korának legígéretesebb képzőművészét a Székely Nemzeti Múzeum.
A Gyárfás-kiállítás január 22-én, szerdán 18 órakor nyílik a Székely Nemzeti Múzeum időszakos kiállítótereiben. Köszöntőt mond Vargha Mihály igazgató, majd felszólal Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. A kiállítást Boros Judit művészettörténész nyitja meg, illetve Jánó Mihály művészettörténész méltatja, közreműködik P. Magyarosi Imola színművész.