Továbbra is korrupt

2025. február 12., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Románia zsinórban a harmadik éve a legrosszabbul teljesítő uniós országok közé tartozik a korrupcióellenes intézkedések végrehajtása terén – derül ki a Transparency International korrupcióérzékelési indexének most közzétett 2024-es adataiból.

  • Fotó: Ferencz Csaba
    Fotó: Ferencz Csaba

Ez az index a nemzetközi szervezet által vizsgált 180 országban mutatja meg az érzékelhető korrupció szintjét független szakértők és az üzleti szféra képviselőinek becslései alapján. A 0-tól 100-ig terjedő skálán (ahol a 0 a legkorruptabb, a 100 a tökéletesen tiszta ország) Románia tavaly is 46 pontot ért el. A jelentés szerint az uniós országok átlagos pontszáma a 2024-es korrupcióérzékelési indexben 62, ami kétpontos csökkenést jelent az előző évhez képest. Az élmezőnyben idén Dánia (90 pont), Finnország (88) és Luxemburg (81) áll. Románia azonos pontszámot ért el Máltával.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint a Sepsi OSK bejut a felsőházi rájátszásba?







eredmények
szavazatok száma 665
szavazógép
2025-02-12: Pénz, piac, vállalkozás - Bartos Lóránt:

Körkörös gazdálkodásban (Magánvállalkozás)

Svájcban van leginkább meghonosodva az a rendszer, hogy a termelők, termék-előállítók és kereskedők vagy értékesítők egymásra támaszkodva és építkezve alakítanak ki egy olyan zárt rendszert, aminek köszönhetően mindenki jól jár: van munkahely, a fogyasztók helyi, kézműves – így egészséges – termékhez jutnak és pezseg a gazdaság is. Ez a modell él Háromszéken is, amint az kiderül a szászfalusi Kovács Kamra tulajdonosaival készített riportunkból.
2025-02-12: Pénz, piac, vállalkozás - :

Drága gáz

Alig másfél hónap alatt csaknem 50 százalékkal lett drágább a földgáz a hazai börzén (az úgynevezett szpot piacon) – áll az Intelligens Energia Egyesület közleményében.