A lemhényi diákok a helyi vízimalmot, a zágoniak Kiss Manyi Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész életét, egyik sepsiszentgyörgyi csapat egy helyi vállalkozó pityókás házikenyerét, a bölöniek a farsangi szokásokat, a gyergyóalfalusiak a Gyilkos-tó történetét, a gyergyócsomafalviak a húsvéti határkerülést mutatták be, mint helyi értéket a Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és a megyei Értéktár Bizottság által meghirdetett Értékeink nyomában elnevezésű vetélkedő szombaton a sepsiszentgyörgyi Fidelitas Hotelben megtartott regionális döntőjén.
A felsoroltak csupán néhány példa arra, hogy az ötödik alkalommal megszervezett Hungarikum vetélkedőre jelentkező huszonkét székelyföldi csapat mit választott ki szélesebb körű megismertetésre méltónak a helyi értékek közül. Választott témájukról a diákok vezető tanár segítségével másfél perces kisfilmet készítettek. A négyfőnyi, V–VIII. osztályos tanulókból álló csapatok saját nemzedékük nyelvén ismertették az általuk beazonosított értéket, a cél az volt, hogy felkeltsék az érdeklődést korosztályuk körében ezen értékek, illetve településük iránt. A kisfilmek tekintetében a zágoniak nyerték a különdíjat, a verseny összesített pontszáma alapján – a két előzetes online fordulóval együtt – a bölöniek bizonyultak a legfelkészültebbeknek helyismeretből, a Hungarikum-rendszerből, az erdélyi és nemzeti értékekből.
A Molnos Ildikó Mária felkészítésével jelentkező bölöni Négy székely elnevezésű csapat – Iuhasz Debóra, Páll Barbara, Kisgyörgy Márton és Németh Bence (a Bölöni Farkas Sándor Általános Iskola diákjai) – nyár elején részt vehet a balatongyöröki nemzeti döntőn. A legjobb kisfilmet készítő zágoni Mikes Lovagok csapatának Bagoly Dávid, Pastore Dávid Krisztián, Porkoláb Ákos és Vajda Attila voltak a tagjai (Mikes Kelemen Általános Iskola, felkészítő tanár Tóth Rozália).
A huszonkét jelentkező csapatból a legjobb tíz került a döntőbe, ők mindannyian nyertek egy közös nyári kirándulást, ahol újabb hungarikumokat fedezhetnek fel és új barátságokat köthetnek.