Az RMDSZ és az MPP összefogásával, pártsemleges szervező-lebonyolító csapattal (a városi művelődési ház) rendezik idén Székely március címmel a március 15-i ünnepségsorozatot Sepsiszentgyörgyön — hangsúlyozta Tóth Birtan Csaba és Gazda Zoltán, a két párt városi szervezetének vezetője. Az ünnepet többnaposra tervezik, számos új elemmel bővítve, és politikamentes lesz — nem úgy az óriáspince-tetői zárórendezvény. De ott más gondok is adódtak.
Mert az ünnep vasárnapra esik, s a legtöbb koszorúzási helyszínt iskolák, óvodák ,,örökbe vették", hogy műsoraikat megtarthassák, már pénteken megkezdődnek a rendezvények. Szombaton szintúgy koszorúzások lesznek a belvárosi helyszíneken, majd vasárnap rendhagyó főműsor várja a helybeli magyarságot. Az eprestetői csata emlékművének koszorúzását követően az ünneplők a 11. Székely Huszárezred lovasai (idén első ízben korhű öltözetben) és a rétyi fúvószenekar vezetésével a Lábas Házig vonulnak, mintegy toborzásként is a Duna Televízió által közvetített központi ünnepségre. Az újabb koszorúzásokat követően a főműsor fél egykor a színház előtti téren a 11. Székely Huszárezred zászlójának felszentelésével kezdődik, a ceremónia a másfél évszázaddal ezelőtti rítus szerint zajlik. Az ünnepségen beszédet mond Antal Árpád András polgármester, Iochom Zsolt elsőéves egyetemista, az Erdélyi Magyar Ifjak által Sepsiszentgyörgyön első ízben szervezett szónokverseny győztese, a díszszónok pedig Éhn József, a Társaság a Kárpát-medencei Magyarságért elnöke lesz. Az esti előadás helyett ezúttal a központi ünnepség után közvetlenül szabadtéri műsor következik, mint Sztakics Éva alpolgármester indokolta, azért, hogy minél többen élvezhessék a budapesti Honvéd Színház, Vasas Táncegyüttes és Obsitos népi zenekar Kárpáti szél című produkcióját. A mintegy negyvenperces emlékműsorral zárul a sepsiszentgyörgyi ünnepség, hogy az Óriáspince-tetőre is elérhessen, aki az ottani rendezvényen részt szeretne venni — melyet szintúgy rendhagyónak szánt szervezője, a megyei tanács, csakhogy a tervezett csatajelenet lebonyolításába beleszólt a rendőrség: az ágyúk, puskák hangját petárdákkal szándékoztak utánozni, ezt — minthogy szilveszterkor is tiltott a robbanószerek használata — nem engedélyezik.
A nemzeti ünnep szervezésére a sepsiszentgyörgyi önkormányzat tizenöt, a megyei tanács hétmillió lejt fordít, ehhez jön még a támogatók segítsége. Ugyancsak az RMDSZ és az MPP összefogásaként a városban néhány helyen alkalmi termékeket árusítanak: Egyed Ákos Háromszék, 1848—49. Forradalom, szabadságharc című könyvét és Rákosi Viktor Hős fiúk című hasonmás kiadását (RMDSZ), illetve kokárdákat (MPP), a városi RMDSZ által nyomtatott műsorfüzethez (ingyenes!) ugyanezeken a helyszíneken lehet hozzájutni.