Diszkriminatív világtalálkozó?

2007. augusztus 1., szerda, Közélet

Diszkriminációval vádolja a Háromszéki Magyarok Világtalálkozójának szervezőit Petre Străchinaru demokrata képviselő. Azt kifogásolja, hogy a nagyszabású rendezvény csak a magyarokat célozza meg, kirekeszti a megye más nemzetiségű lakóit, az innen elszármazott románokat, zsidókat, romákat.

Străchinaru felháborítónak tartja, hogy Sepsiszentgyörgy költségvetéséből 100 000 lejt szánnak e célra, és hasonló összeget szavazott meg a megyei önkormányzat is. Közpénzeket használnak fel közintézmények részvételével egy olyan akcióra, amely kirekesztő és diszkriminatív ― fejtette ki Străchinaru, hozzátéve, hogy a megyei önkormányzat más kulturá­lis rendezvények támogatására összesen nem fordít ekkora összeget. Hasonló kifogást fogalmazott meg nemrég Ioan Solomon sepsiszentgyörgyi városi tanácstag. Bejelentette, az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul jogorvoslatért.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 484
szavazógép
2007-08-01: Közélet - Magyari Lajos:

Jó csillagzat alatt? (Álláspont)

Ami hétfőn a kolozsvári Árva Bethlen Kata Diakonisszai Központ falai között történt, az figyelemre méltó, és első látásra-hallásra pozitívnak nevezhető: hosszas huzavona után végre egy asztalhoz ült Markó Béla, az RMDSZ elnöke és Tőkés László püspök (ezúttal az EMNT vezetőjének minőségében). A tét nagy, hiszen a ,,csúcstalálkozón" arról kellett megállapodni, miként lehet összefogni és összehangolni az erdélyi-romániai magyarság képviseleteinek mára eléggé divergens szándékait, s a szerteszét mutató sugárküllőket egyetlen nyalábbá szervezve és összpontosítva, tényleg együtt lehessen cselekedni közösségünk érdekeinek érvényesítéséért.
2007-08-01: Közélet - Bogdán László:

A román diplomácia válsága (Magasles)

A mexikói nagykövetasszony internetes levelezésének illetéktelen nyilvánosságra hozatala, a nyilvánvaló botránykeltésen túl — egyáltalán miért alkalmazott, minden valószínűség szerint fizetett hackert Vulpe asszony számítógépének feltörése érdekében egy ausztráliai román újság főszerkesztője?! — több kérdést is felvet, s jelzi, hogy egyértelműen az érdekeltek lejáratása volt a cél (főként Bakonsky elnöki tanácsosé, akit állítólag Băsescu Párizsba szeretett volna kinevezni nagykövetnek!).