Labdarúgás, IV. ligaBodok—Barót 5—0 — Áros Károly

2009. április 15., szerda, Sport

A forduló rangadója. Nem mindennapi eredménnyel. Ne feledjük, e mérkőzésig veretlen volt az erdővidéki csapat. Volt... És most következzen Nagy Sándor tudósítása: Bodok: Bartha—Asztalos, Kádár, Szabó, Nagy, Sylvester (Incze, 46.), Ferencz (Bajka, 70.), Dobri (Tóth, 80.), Ilyés G. (Daragics, 83.), Pál, Veres Z. Barót: Andorkó—Kurta (Bocz, 71.), Lázár Cs., Kopetzky, Bogdan, Audi, Ştefănescu, Bódi (Máthé, 71.), Cojocaru (Sugár, 46.), Zelch (Benedek, 61.), Lázár A. Gólszerzők: Nagy (8.), Pál (20.), Ilyés G. (42. és 62.), Dobri (53.).

Ifjúságiak: 0—3. Dobri korán lőtt kapufája jelezte, hogy itt ma nagy tettre készül a bodoki együttes. Alig telt el négy-öt perc, és Nagy mintegy harminc méterről bombagólt lőtt, s mire kiheverte és talpra állt volna a vendégcsapat, Pál kettőre növelte a bodoki gólok számát. Azt szinte mondanom sem kell, hogy a két lőtt gól birtokában valósággal szárnyalt a hazai csapat. Szépen, gyorsan, ötletesen szőtte támadásait, egyszerűen begyömöszölte saját térfelére a vendégeket, akik a 42. percben el is könyvelték harmadik kapott találatukat. Szünet után sem lankadt a bodoki együttes, és tizenhét perc alatt ötre növelte lőtt góljainak számát. Az 5—0 végleg letörte a vendégeket, akiken a sűrű csere sem segített. A játék alapján Bodok együttese ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Szép volt, fiúk! Csak így tovább!

A fordulóban egyébként három kinti győzelem született, a győztesek között szerepel a Papolci Zágon is, így aztán az eddigi kétpontos előnye most ötpontosra nőtt. Úgy tűnik, el is dőlt az elsőség körüli harc. Az idei bajnokságot is az a csapat nyeri, amelyik tavaly és tavalyelőtt is nyerte. Reméljük, idén nem packázza el a III. ligába jutását, s reméljük, nem kell újra nevet változtatnia... Izgalmas viszont továbbra is a kiesés körüli „vita". E pillanatban öt csapat érdekelt ebben a „vitában": Csernáton, Bölön, Hidvég, Illyefalva és Szentkatolna. Az angol táblázat — az idegenben nyert és az hazai veszített pontok közötti különbség a döntő tényező — alapján a -20 pontos Csernáton áll a kiesőjelöltek élén, megelőzve a -18 pontos Hidvéget és három 17 pontost: Bölönt, Illyefalvát, Szentkatolnát. Na szóval, rendkívül kiélezett az alagsor harca. Itt most minden otthon elhullatott és idegenben nyert pontnak mázsás súlya lesz. A gólkülönbséget nem is említettük. Arra egyik szóban forgó csapat sem bízhatja sorsát. És most nézzük a forduló további eredményeit: Szentkatolna—Szitabodza 3—1, Illyefalva—Jövő 1—2, Dálnok—Papolci Zágon 1—4, Csernáton—Gelence 3—1, Bardoc—Perkő 2—1, KSE—Ozsdola 0—1, Bö­lön—Hidvég 1—1 (Bölön az utolsó másodpercekben egyenlített).

1. Papolci Zágon 17 4 0 81—11 55

2. Barót 15 5 1 53—19 50

3. Perkő 12 7 2 46—19 43

4. Ozsdola 13 3 5 46—29 42

5. Bodok 13 2 6 87—24 41

6. Bardoc 12 3 5 66—29 39

7. Jövő 11 3 7 44—32 36

8. Dálnok 7 5 9 51—48 26