(Archív felvétel)
Idén ötödik alkalommal rendezik meg a hatalmas népszerűségnek örvendő háromszéki rendezvényt, a diáknapokat. A rendezvényről Simon Rékát, a Háromszéki Diáknapok egyik főszervezőjét kérdeztük, aki már negyedik alkalommal tagja a szervezőcsapatnak.
— A tavalyi évhez képest mennyire hatékony a szervezőcsapat munkája, és nehéz volt-e összegyűjteni a csapatot? Mióta kezdtétek el szervezni az idei diáknapokat?
— Nem volt nehéz összegyűjteni a szervezőcsapatot, mert több régi szervező is visszajött, és számos új érdeklődő is bekapcsolódott a munkába. A csapat hatékonyságát biztosítja néhány csapatépítő hétvége, amelyek megtanítjak a szervezőket hatékonyan együtt dolgozni. A májusban esedékes diáknapokat november óta szervezzük.
— Mi az oka annak, hogy csak tizenhat csapat vehet részt a vetélkedőn? Miert nem lehet ezt a létszamot kibővíteni?
— Sajnos, a szervezőcsapat felkészültsége és a rendezvény struktúrája nem enged meg ennél nagyobb létszámot. Így 320 diák vehet részt a versenyen. Ha ezt a számot megnövelnénk, a rendezvény minőségének rovására menne. A túljelentkezés idén is konfliktusokat gerjesztett, ezért jövőre változtatni fogunk a beiratkozás módszerén.
— Most, hogy már túl vagytok a jelentkezési határidőn, mit mondhattok el a csapatok ügyességéről?
— A csapatok ügyességével nincs probléma, mint minden évben, ezúttal is hozták a formájukat, kivéve néhány esetet, amikor a jelentkezési nyomtatványok nem voltak teljesen pontosak, és emiatt a csapatot ki kellett zárnunk.
— Sokan hallottuk a tavalyi diáknapokról, hogy a szervezőcsapatból információk szivárogtak ki a feladatok kapcsán, és így egyesek előnyös helyzetbe kerültek, könnyebb dolguk volt. Idén hogyan probáljátok meg elkerülni ezt?
— Ez mindig is probléma volt, de biztos, hogy elkerülhető, mert ez részben bizalomjáték, és a szervezők is emberek. És nem csak a szervezőkön múlik, mert néha még véletlenül is kiszivároghat valamely információ anélkül, hogy ezt akarattal tenné az a bizonyos szervező.
— Mennyire változatos programra számíthatnak az idei résztvevők?
— A rendezvény struktúrája megőrizte a korábbi kiadásokét, viszont rengeteg új dologra szamíthatnak a résztvevők, hiszen egyre újabb és kreatívabb feladatokkal fogjuk meglepni és szórakoztatni a diákokat.
— Miért kell minden évben megrendezni a lepkézést? Nem gondoljátok, hogy esetleg unják már a diákok?
— De igen. Megtörténhet ez a probléma, mert jó néhány diák már több alkalommal vett részt a diáknapokon, de a generációk cserélődnek, és mindig jönnek újabb és újabb emberek. Ezért kell minden évben megszervezni a lepkézést.
— Hogyan látjátok a rendezvényetek színvonalát, visszatekintve az ezelőtti évekre? Úgy gondoljátok, sikerült megőrizni azt az üzenetet és célt, amelyet az első diáknapok szervezői megfogalmaztak, kitűztek?
— Rendezvényünk színvonala egyre magasabb, ezt bizonyítja a hatalmas érdeklődés és a játszani akarás a résztvevők részéről. Mindenképpen sikerült megőriznünk az első szervezők által elindított célt és üzenetet, hiszen a rendezvény ösztönzőleg hat a csapatszellem kialakulására, a sportszerűség fejlesztésére, és a szervező diákok értékes tapasztalatokat szerezhetnek a diáknapok alatt.
— Mit üzentek az idei diáknaposoknak?
— Azt, hogy, mint minden évben, idén is a sportszerűség, a fair play szellemében játsszanak a szervezőkkel és más csapatokkal együtt.
Pakot Áron