Ellenőrzik az utazó választókat
Hatszázezer választó kivizsgálását ígéri Dan Nica belügyi és közigazgatási miniszter: azokról van szó, akik nem állandó lakhelyükön, hanem más helységekben, pótlistán szavaztak vasárnap. Eleve volt olyan gyanú, hogy a választók utaztatásával némelyek megpróbálják feljavítani az eredményeket, és az SZDP valóban tett is erre vonatkozó feljelentést, így hát külön számítógépes programmal ellenőrzik a külön listákon megjelenők személyi adatait. Ha valakié kétszer szerepel, az számíthat a rendőrség látogatására, ígéri Nica, aki szerint jó néhány településen ötven lejért vásárolták a szavazatokat. Az esetleges csalások leleplezésére 15 napos határidőt szabott.
Eladósodnak a minisztériumok
Közel 775 millió lejre (138,8 millió euróra) rúg azoknak a külföldi hiteleknek az összege, amelyeket az év első negyedében vettek fel a különböző minisztériumok. Az éves keret 4,12 milliárd lej, a cél: beruházás és fejlesztés. A legnagyobb tételt, 617 millió lejt a szállításügyi tárca kötötte le, amelynek keretét 1,6 milliárdban szabták meg. Az eddig igénybe vett összegek a lehetőségek 18,8 százalékát jelentik, sokkal rosszabbul állunk viszont a vissza nem térítendő európai alapokkal: a rendelkezésre álló pénznek eddig mindössze 1,3 százalékát tudta lehívni az ország.
Ölt a vihar
Emberéletet is követelt egy alig pár perces égiháború Temes megyében vasárnap este. Az egyik bánsági faluban pillanatok alatt kitört vihar több ház tetejét leröpítette, és egy idős nyugdíjas férfi infarktust kapott, amikor védeni próbálta otthonát. Sok fa és villanyoszlop is kidőlt, a település pedig egész éjszakára áram nélkül maradt, a szavazatokat is gyertyafénynél számolták össze. Hasonlóan rövid, de szintén jelentős anyagi kárt és hosszabb áramkiesést okozó orkán Arad megye három falujában tombolt.
Nyeremény a hatos lottón
Alig fél évvel az előző találat után ismét galaci játékos számait húzták ki a hatos lottón. A mintegy 11 millió eurós nyereményért a szerencsés polgár egy 15,7 lejes szelvényt töltött ki, három egyszerű változattal és egy szerencseszámmal. A hatos lottón legutóbb 2008 novemberében volt találat, az akkor 5 millió eurós nyereményen két, szintén galaci illetőségű játékos osztozott.