Az Óriáspince-tetőn egy zalánpataki százesztendős tehénszekéren két élő és egy holt iparág termékeit láthatta a nagyszámú közönség: a málnásfürdői botosi kőbánya termékeit, innen származnak a község ajándékaként a Háromszéki Magyarok Világtalálkozójának helyszínén elhelyezett hatalmas ,,történelmi és közigazgatási mérföldkövek" is, melyeken településeink neveit és írásos említésük évszámát örökítették meg a faragók.
Még élő ipar Zalánpatakon a faszén égetése is. Lenn, a Nyíres patak völgyében most is füstölögnek a baksák, kékesszürke, jellegzetes füstjük elárasztja esténként a ,,Tekse patak völgyületét". Az egykori üvegipar termékei már csak muzeális gyűjteményekben láthatók Karácsony Zoli bácsi lakásásán, s minden bizonnyal majd az eljövendő falusi turizmus keretében a helybeli állandó jellegű hutakiállításon. Ipari szinten palackozzák ebben a községben a borvizet, és sűrítik a természetes eredetű szén-dioxidot.
— Volt a szekéren szőttes is, kerekesmesterek régi munkái, még sok évtizedes háromágú favilla is — jegyezte meg Kasléder József polgármester —, de volt ott szarvashúsból készült ízletes pörkölt, hogy előre jelezze az októberben sorra kerülő vadásznapokat, hatalmas méretű, kitömött kárpáti medve, mellyel százak óhajtottak fényképet készíteni, és kedvet csiholó zene, melyet hegedűvel és tangóharmonikával Fábián Béla és Préda Jenő biztosított.