Nem szólhat bele a helyi és megyei tanácsok határozataiba, nem javasolhat jogi megoldást, csak abban az esetben, ha kikérik a véleményét, másképp megsértené az önkormányzatok autonómiáját — jelentette ki Codrin Munteanu prefektus válaszul Tamás Sándor megyeitanács-elnök vádjaira.
Ha valaki tanácsot kér, milyen megfogalmazásban lehet adott kérdésben helyes határozatot hozni, mindig nyitva állt ajtaja, ám többnyire a már elfogadott dokumentumokkal szembesül, és ha ezek hibásak, nem tehet mást, meg kell támadnia — érvelt a kormánybiztos.
A Hegyeink közösségfejlesztési egyesület létrehozataláról szóló határozatot azért kényszerült bíróságon megtámadni, mert a jogászok több törvényt kevertek össze, így jogilag nem helytálló végeredmény született, amely fölött nem hunyhatott szemet. Számára egyébként is kérdéses, valóban szükség van-e újabb egyesületre, hisz számos, pár éve létrehozott társulás — például az Adetcov vagy a két megye hulladéktárolására életre hívott — megalakult, bejegyezték, de aztán semmilyen tevékenységet nem folytatott.
A Háromszékért kitüntetés kapcsán jogi kifogásokat emelt, a román törvény csak a díszpolgár cím kiosztására jogosítja fel az önkormányzatokat, ezenkívül ünnepi alkalmakkor, évfordulókon adhatnak kitüntetéseket, de ezeknek nincs jogi értékük, és nem kell tanácsi határozat odaítélésükhöz. Sem a megyei, sem a helyi tanácsoknak nincs joguk külön díjazási, kitüntetési rendszert kialakítani — érvelt a prefektus.