A helyszínelést követően a bölöni községházán ültek le a felek a hogyan továbbról tárgyalni. Elsőként abban egyeztek meg, hogy a hét folyamán azonosítják a Korlát pataka mindkét oldalán a parcellákat, valamint pontosan felmérik, a cigány telepen hány tégla-, illetve hány faház áll. Jövő kedden az adatok birtokában ismét asztalhoz ülnek.
Egy hét múlva majd kidolgozzák javaslataikat, amelyekkel a miniszterhez mennek. A döntés meghozataláig pedig megpróbálják leállítani az újabb építkezéseket.
A két prefektus tárgyalása egy kicsit a süketek párbeszédére hasonlított. Danu Aurelian a határidők egyeztetésén túl csupán általánosságokat mondott, sem azt az ötletet nem támogatta, hogy úgynevezett Nato-házakat telepítsenek brassói területére, és oda költöztessék át a romákat, sem a két megye közti területcserét. Mindenre azt mondta: meg kell nézni, mennyi pénzbe kerül, milyen hatásai lesznek, és majd a miniszter eldönti. Hogy többszöri ígérgetés után végre eljött, még nem jelenti azt, hogy meg is akarja oldani az ügyet. Sőt: György Ervin szerint az égvilágon senki sem akar foglalkozni a romatelep kényes kérdésének tisztázásával, még az RMDSZ sem áll ki mellette, ezt a harcot egyedül kell megvívnia. Véleménye szerint az egyetlen elfogadható megoldás az lenne, ha területcserét lehetne végrehajtani Brassó megyével. Ez hosszadalmas procedúra, referendumon is véleményt kell nyilvánítania a két megye lakosainak a kérdésben, aztán majd kormányhatározat szükségeltetik a végén. A jelenlegi bizonytalanságban pedig senkiben nincs politikai akarat végigvinni egy ilyen ügyet — véli a háromszéki prefektus.