Ma bemutató a színházbanSzínpadon a Zabhegyező

2009. december 4., péntek, Közélet

Ma este bemutatót tart a Tamási Áron Színház: a Jerome David Salinger Zabhegyező című regénye alapján készült produkciót Kolcsár József rendezésében és előadásában tekinthetik meg az érdeklődők a színház kamaratermében.

Az előadás elkészítésében művészeti tanácsadóként Zakariás Zalán rendező is közreműködött. Az előadás december 6-án is műsorra kerül, további előadások csak jövő év januárjában várhatóak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2009-12-04: Közélet - x:

Tizenöt százalékos adóemelés (Sepsiszentgyörgy) — Váry O. Péter

Sepsiszentgyörgy madártávlatból
A jövő évi helyi adók és illetékek mindenkit érintő része — ingatlanok után fizetendő összegek — tizenöt, de zömük húsz százalékkal emelkedik az idei adókhoz és illetékekhez képest — döntött a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A 2010-es helyi bevételek határozattervezetének vitáján elhangzott olyan javaslat is, hogy nem növelni, hanem csökkenteni kellene az adókat, vagy legalábbis az idei szinten tartani, ezekről azonban kiderült, ellentmondanak az adótörvénykönyv előírásainak.
2009-12-04: Máról holnapra - x:

Ha a pártérdekek győzedelmeskednek — Farcádi Botond

Négyféle álláspontot képvisel a négy magyar szervezet az államfőválasztás második fordulója előtt — az RMDSZ Mircea Geoană támogatására biztat, Klaus Johannis miniszterelnöki kinevezésének biztosítékával érvelve, a Magyar Polgári Párt a jobboldali elkötelezettség mentén inkább Traian Băsescut látná szívesen az elnöki székben, a Székely Nemzeti Tanács egyfajta autonómia-népszavazássá alakítaná az eseményt abból kiindulva, hogy a jelöltek mellőzik a magyar közösség jogos önrendelkezési igényét, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács pedig a választópolgárok lelkiismeretére bízza a döntést —, hiba lenne azonban megosztottságként értelmezni és megélni azt, ami voltaképpen az erdélyi magyar társadalom sokszínűségét tükrözi — addig legalábbis, amíg a cél közös, csak az eszközökben mutatkoznak különbségek, és amíg e természetes változatosság nem a különféle pártok és szervezetek önös érdekeit követő viaskodásban nyilvánul meg.