Tegnap reggel egy torjai vendégházban kapta el a háromszéki rendőrség azt a Maros megyei férfit, aki magyarországi társaival együtt tavaly ellopta egy német eurómilliárdos holttestét egy ausztriai temetőből.
A 2006-ban elhunyt Friedrich Karl Flick német milliárdos holttestét tavaly novemberben a karintiai családi kriptából vitték el a kettős koporsóval együtt. A tetemet a Budai-hegyekben, egy erdőben rejtegették, s november 29-én találta meg a magyar rendőrség, mely nyár eleje óta dolgozott az ügyön.
A holttest eltűnése után a család százezer euró váltságdíjat ajánlott fel, melyet a Grizzly fedőnévre hallgató Faragó László (44) román állampolgár vett át, ám a sírrablók hatmillió eurót követeltek. A tettesek lebukására a váltságdíj érdekében folytatott elektronikuslevél-váltás vezetett. Összesen hat tettes után nyomoztak. Elsőként egy 31 éves, futárként használt férfit kaptak el, s az ő vallomása alapján őrizetbe vették a bűncselekmény irányítóját, egy 41 éves budapesti ügyvédet, majd nemzetközi elfogatóparancsot állítottak ki Faragó nevére.
A magyar hatóságok múlt héten értesítették a román kollégákat, hogy információik szerint Faragó László szülőföldjén tartózkodik, s kérték elfogását. A rendőrség a belügyminisztérium hírszerző osztályának közreműködésével kiderítette, hogy a férfi ismerőseinél tartózkodik Torján. Hétfőn este hatkor az országos rendőr-főkapitányság utasította a megyei rendőrséget az elfogatási akció megszervezésére. Bukaresti nyomozók bevonásával a megyei bűnügyi rendőrség Emil Ciurea parancsnok irányításával előkészítette a cselekvési tervet. Reggel hatkor a megyei készenléti brigád és a kézdivásárhelyi bűnügyiek huszonkét munkatársa Ciurea vezényletével akcióba lépett. Az álarcosok behatoltak a Torja Bálványos felőli végén levő vendégházba, melynek emeletén aludt Faragó. A meglepett férfit bilincsbe verték, s őrizetbe vették, néhány óra múlva a brassói táblabíróságra szállították előzetes letartóztatási parancs kiállítására. A következőkben átadják a magyar hatóságoknak.
Az iparmágnás vállalatbirodalmának alapjait apja, Friedrich Flick, Adolf Hitler egykori fegyvergyárosa rakta le. Halála után az ifjú Friedrich Karl Flick vette át a düsseldorfi konszern irányítását, és hatalmassá fejlesztette azt. A nagyiparos az 1990-es években települt át Ausztriába a kedvezőbb adózási feltételek okán. Flick neve összefonódott a második világháború utáni legnagyobb németországi pártpénzelési botránnyal, melynek során vállalatának egyik menedzserét és két minisztert adócsalás miatt elítéltek. Flick 1985-ben adta el vállalatbirodalmát a Deutsche Banknak. Vagyonát halálakor öt-hatmilliárd euróra becsülték.