Az ukrán legfelsőbb közigazgatási bíróság bejelentette tegnap, hogy felfüggesztette az elnökválasztás eredményének kihirdetését, mert Julija Timosenko kormányfő, elnökjelölt óvást nyújtott be a számára vereséget jelentő eredmény ellen. A bíróság ezzel a központi választási bizottság azon döntését függesztette fel, amely szerint Viktor Janukovics elnökjelölt megnyerte a választás második fordulóját. A bíróság döntésével két nappal hosszabbította meg a hivatalos eredmény kihirdetésének határidejét.
Párizsban elítéltek egy ETA-vezért
Egy párizsi bíróság tízévi börtönbüntetésre ítélte a Baszk Haza és Szabadság (ETA) spanyolországi szakadár szervezet egyik volt vezérét. A harmincéves Harriet Aguirre, az ETA katonai szárnyának egykori második számú embere terrorista irányultságú bűnszervezetben való részvétel és tiltott fegyvertartás címén kapta az ítéletet. Ugyanezen vádpontok alapján nyolc-, illetve hatévi börtönbüntetéssel sújtották Aguirre két vádlott-társát. A tegnapi tárgyaláson a vádlottak egymással baszk nyelven beszélgettek, a bíróság kérdéseire egyenként mindössze annyit válaszoltak franciául: nincs mit mondanom. A szakadár szervezet három tagját 2005 októberében fogták el. A rendőrök álmukban csaptak le rájuk abban a házban, amelyben az év eleje óta laktak.
Moszkva szófogadásra biztatja Teheránt
Moszkva felszólítja Teheránt, fogadja el a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnek (NAÜ) az urán külföldi továbbdúsítására vonatkozó javaslatát — közölte tegnap Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. ,,Az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozata rögzíti, hogy Iránnak le kell állítania az urándúsítást" — hangsúlyozta. A NAÜ és a hat nemzetközi közvetítő — Oroszország, Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Kína és Németország — javasolta Teheránnak, hogy az Iránban előállított, gyengén dúsított uránt szállítsák külföldre: továbbdúsításra Oroszországba, majd a teheráni kutatóreaktornak szánt fűtőelemek előállítására Franciaországba.
Csökkenőben Obama népszerűsége
Az amerikaiak 52 százaléka szerint Barack Obama nem érdemli meg, hogy 2012-ben újraválasszák az Egyesült Államok elnökévé — derült ki a CNN/Opinion Research felmérésének tegnap ismertetett eredményéből. A friss közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek 44 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a két és fél év múlva esedékes elnökválasztáson Obamára szavazna, 52 százalék inkább másvalakire adná voksát. Obama tevékenységét a népesség 49 százaléka helyesli, 50 százalék nem támogatja. Keating Holland, a CNN kutatási igazgatója rámutatott: a választók 1991 óta nem voltak olyan dühösek a törvényhozásra, mint most, egyaránt elégedetlenek a republikánusok és a demokraták munkájával. Mint fogalmazott, ez nem jó év a hivatalban levő elnök számára, bármelyik párthoz is tartozna.