A fürdőváros tíz szállodája közül jelenleg csupán a magántulajdonban levő négycsillagos Clermont Szállóban és az állami protokollgondnokság Fenyő Szállodájában vannak vendégek. A többi kong, üres. A munkaügyi minisztérium ugyanis egyetlen, államilag támogatott üdülőjegyet sem árverezett, és azt sem lehet tudni, hogy ebben az évben milyen mértékben segíti a gyógyüdülést. A nyugdíjpénztárak így egyetlen vendéget sem küldtek Kovásznára, de máshová sem az országban.
A szakszervezeti Montana Szálló (felvételünk) igazgatója, Ioan Calu érdeklődésünkre elmondta, hogy a szálló december 17. óta zárva, március közepén nyitnak, nem várnak arra, hogy a munkaügyi minisztérium árverezze az államilag szubvencionált üdülőjegyeket, olyan vendégekre számítanak, akik nem a társadalombiztosítási rendszerből érkeznének. A kényszerszünet ideje alatt az alkalmazottaknak kiadták a tavalyi és idei szabadságukat, és ami ezen felül volt, kényszerpihenő, arra 75 százalékos fizetést biztosítottak.
A munkaügyi minisztérium által fenntartott Dacia Szállónak egy kis protekciója van, ugyanis itt már március elején nyitnak. A Héphaisztosz Szálló is üres, itt is a kedvezményes jeggyel érkező vendégeket várják.
A Turista Szálló tavaly óta főjavítás végett zárva, de a korszerűsítési munkálatok a végénél tartanak, és tavasztól ez a szálló is várja majd vendégeit.
A brassói SIF Transilvania befektetőtársaság tulajdonában levő Őzike, Szarvas és Kovászna szállók szintén zárva vannak. Itt is folynak a javítások, az Őzike Szállót pedig háromcsillagosból négycsillagossá alakítják, erre a társaság 5,5 millió eurót fordít.