Csákóval vonultak az óvodások

2010. március 16., kedd, Múltidéző

Aligha kétséges bárki előtt, hogy a legbuzgóbb ünneplők a legkisebbek: nem lehet lekörözni azt a hangulatot, ahogy teli tüdőből, kipirult arccal fújják a ’48-as nótákat.

A sepsiszentgyörgyi Gulliver óvoda a szemerjai csata emlékművéhez vonult fel, mégpedig nem csak kokárdákkal, hanem saját kezűleg készített zászlókkal és piros-fehér zöld fejdíszekkel. A fiúk papírcsákót, a lányok pártát húztak a sapkájukra, jókedvüket a hideg szél sem tudta eloszlatni. Rövid műsorukat néhány idősebb környékbeli lakos mellett Antal Árpád polgármester is meghallgatta; mögötte a Bora István Cserkészcsapat állt őrséget. A szomszédos temetőben nyugvó egykori honvédek békében pihenhetnek tovább.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1396
szavazógép
2010-03-16: Múltidéző - Váry O. Péter:

Az ágyú az Eprestetőre is megérkezett

Persze, csak a makettje, mert az egyetlen ágyúcső nem lehet egyszerre Kézdivásárhelyen s az Eprestetőn is ― bár, ha Gyertyánffy Ferenc századosnak 1849-ben ez egyetlen ágyúja lehetett volna, a július 5-i csatában talán nem esik el együtt maroknyi seregével a muszkák támadásában.
2010-03-16: Múltidéző - Sylvester Lajos:

Brassói mozgó emléktábla (Jegyzet)

Egy híján tíz esztendeje, hogy a brassói RMDSZ felkért a március 15-i ünnepi beszéd megtartására abból az alkalomból, hogy a fellegvári erődítmény várfalára emléktáblát óhajtanak elhelyezni az 1849-ben a Tömösi-szorosban elesett hősök és Brassó szabadságharcos védelmezői emlékére. Az emléktábla-avatást az is indokolta, hogy a tömösi emlékművön kívül nem volt olyan hely a Cenk alatti nagyvárosban, ahová március 15-én a kegyelet koszorúit elhelyezzék.