Az egyetemes magyar sportEmlékezzünk

2010. április 19., hétfő, Sport

Azt mondják, és nem véletlenül, hogy van egyetemes magyar irodalom, népköltészet, kultúra... Tényleg van. Hiszen van egyetlen magyar is — bárhol éljen ő —, aki nem vallja magáénak Apáczai Csere Jánost, Benedek Eleket, Bod Pétert, Kőrösi Csoma Sándort, Bolyai Jánost, Bolyai Farkast...

Meggyőződésem, nincs! Ha ők a mieink — mert azok!!! —, akkor nyugodtan vallhatjuk magunkénak ugyanúgy sportnagyságainkat, akik eredményeikkel öregbítették a magyar nemzet hírnevét, nevükkel igazolták együvé tartozásunkat. Kötelességünk tehát, hogy adott pillanatban megemlékezzünk az anyaországi és a határokon túl élő legnagyobbjainkról, eredményeik elismerésével fejet hajtsunk előttük, s méltóképpen tiszteljük sportnagyságukat.

A hetvenes évek második felének műkorcsolya-világversenyeit minden magyar szívszorongva várta, hiszen éremesélyesként szaladt ki a jégre a Regőczy Krisztina—Sallay András jégtáncpáros. Nemcsak minket, magyarokat bűvöltek el elegáns mozgásukkal, szépen kivitelezett táncukkal, hanem a versenyek pontozóit, közönségét is.

Regőczy Krisztina

Budapesten született 1955. április 19-én. Egyéni műkorcsolyázóként kezdte pályafutását alig hatéves korában a Budapest Sport Egyesületben, majd 1967-ben váltott, és Sallay Andrással a jégtáncosok táborához csatlakozott, először a hazai versenyeken arattak osztatlan sikereket, 1974-től már a világversenyeken is rendszeresen dobogóközelben vagy éppen dobogón végeztek. A csúcsra 1980-ban érkeztek fel, a Lake Placid-i olimpián ezüstérmet szereztek, majd a dortmundi világbajnokságon aranyéremért állhattak dobogóra. Ezzel az aranyéremmel zárták amatőr pályafutásukat, mely szépnek, sikeresnek mondható:

két olimpián vett részt — 1976-ban ötödik, majd 1980-ban ezüstérmes

a világbajnokságokon: 1974 és 1975 — hatodik, 1976 és 1977 — negyedik, 1978 — bronzérmes, 1979 — ezüstérmes, 1980 — világbajnok

Európa-bajnokságokon: 1975 — hatodik, 1976 — negyedik, 1977 — második, 1978 és 1979 — harmadik, 1980 — második helyezett.

Kilencszeres magyar bajnok.

1980-tól az amerikai Ice Follies és a Holiday on Ice jégrevü jégtáncosaként — természetesen Sallayval — járta be az Egyesült Államokat, Kanadát. 1984-ben visszavonult, Bostonban jégtánciskolát nyitott, Európában pedig nemzetközi edzőtáborokat szervezett, Budapesten az utánpótlás nevelésével foglalkozott. 1996-ban a Nemzetközi Korcsolyázószövetség edzőbizottságának elnöke és a jégtáncszakbizottság vezetője.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 715
szavazógép
2010-04-19: Sport - Áros Károly:

Montevideótól Johannesburgig (3.)

Az 1934-ben győztes olaszok
Először Európában
A második világbajnokság iránti érdeklődést nagyban növelte az a tény, hogy az 1932-es Los Angeles-i olimpia programjából kimaradt a labdarúgás. Még ez év májusában a FIFA stockholmi kongresszusán a svédek bejelentették, hogy nem tartanak igényt rendezői jogukra, így aztán az olasz küldöttség nyomban bejelentette: Olaszország vállalja a második világbajnokság megrendezését.
2010-04-19: Sport - :

Kikapott a Dinamo (Labdarúgás, I. liga)

A pontvadászat 28. fordulójában nagy meglepetésre kikapott a Dinamo, amely a Beszterce otthonában vendégszerepelt. A Rapid—Steaua mérkőzés lapzárta után ért véget.