Kosárlabda, A-osztályBronzérmes a Sepsi BC

2010. május 20., csütörtök, Sport

Két ezüst után egy bronzérmet is begyűjtött a megyeszékhelyi Sepsi BC, amely kedd délután megnyerte a 2009—2010-es A-osztályos női kosárlabda-bajnokság kisdöntőjének második összecsapását is.

A két győzelemig tartó párharcban a zöld-fehérek ellenfele az a Szatmárnémeti VSK volt, amely egy évvel ezelőtt nagy meglepetésre harmadik helyen zárta a küzdelemsorozatot. Gratulálunk az eredményhez — az érem viszont lehetett volna fényesebb is —, de az idei zűrzavaros idény után így szép volt, lányok! A bajnoki címet — akárcsak egy évvel korábban — a Târgovişte nyerte meg, miután három sima mérkőzésen győzedelmeskedni tudott az Aradi ICIM-mel szemben.

Szatmárnémeti—Sepsi BC 64—77

(18—22, 20—17, 9—22, 17—16)

Szatmárnémeti, az SPL sportterme. Mintegy 500 néző. Vezette: Fabiana Niţu és Alin Faur. Szatmár: Pop C. 19/3, Ivan 6, Ciocan 7, Hardy 9/6, Pavel 6—Povilonyite 6, Drăgoescu 11/9, Pop A., Mészáros, Pricop. Edző: Dan Fleseriu. Sepsi BC: Vass 16/6, Rasmussen 6, Oliveira 26, Diaconu 22/12, Vescan 7/3—Csillag, Borş, Sándor, Nagy, Szőcs. Edző: Veres Attila. Mezőnybeli dobószázalék: 15/35, 42,9 százalék — 26/45, 57,8 százalék. Büntetők dobószázaléka: 16/23, 69,6 százalék — 10/20, 50 százalék. Lepattanók: 24—43. Legtöbb lepattanó: Pop C. 6, illetve Oliveira 20. Legtöbb gólpassz: Ciocan 5, illetve Vass, Rasmussen 7.

A szentgyörgyi lányok szerezték meg a találkozó első pontjait, majd a negyed végéig fej fej mellett haladt a két csapat. A mérkőzés második része nagyon szorosra és kiélezettre sikeredett, s bár ezt a negyedet három ponttal elveszítettük, mégis egypontos előnnyel vonultak szünetre a zöld-fehérek. A második félidő első perceiben Ciocan révén még egyenlített Szatmár, de ezt követően sebességbe kapcsoltak Veres Attila tanítványai, s egyszerűen állva hagyták vendéglátóikat. Tizennégy pontos szentgyörgyi vezetésnél rajtolt a meccs utolsó negyede, Diaconuék pedig tovább szórták a kosarakat, a házigazdák viszont kínkeservesen szaladtak az eredmény után. Két és fél perccel a vége előtt Veres Attila először eszközölt cserét csapatában, a mérkőzést pedig a Csillag, Borş, Sándor, Nagy, Szőcs felállítással fejezte be a Sepsi BC. A háromszéki gárda legjobbja Diaconu és Oliveira volt, vendéglátóinknál Pop C. jeleskedett. A Szatmárról hazaérkező lányokat tegnap délután a Sugás vendéglőben fogadták a szentgyörgyi szurkolók, óriási tapssal és az ismert rigmusokkal üdvözölték bronzérmes kedvenceiket.