A delfinek rokonsága pont ilyen. Több mint harminc faj tartozik ide, tagjai minden óceánban és néhány nagyobb folyamban is honosak. Legnépszerűbb közülük a palackorrú delfin, ezt a fajt láthatod a legtöbbször delfináriumokban, filmekben.
A delfinek emlősállatok, a cetek közé tartoznak, ahogyan például a bálnák, a narválok és a disznódelfinek is. A fogascetek közé hetven faj tartozik, ebből több mint harminc delfinféle. Egy delfin sokféle lehet: kicsi és nagy, egyszínű vagy mintás... Vajon mi tesz egy delfint delfinné? A delfinek a fogascetek közé tartoznak. Fogaik kúposak, ellentétben a disznódelfinekkel, amelyek fogai lapát alakúak. A legtöbb delfinnek a feje kerek, elöl csőr alakú orral. Néhány faj — például a kardszárnyú delfin — kivétel e szabály alól. A fogascetek között a delfinfélék családja a legváltozatosabb, és ezek a leginkább társaságkedvelő állatok. Sok delfinfaj hátúszója segítségével manőverezik úszás közben. A hátúszó szerepet játszik a testhőmérséklet szabályozásában is. (A National Geografic Kids nyomán)
(Száz éve, 1910. június 11-én született Jacques-Yves Cousteau, aki az óceán olyan titkait fedezte fel és filmezte le, amelyek izgalmasabbak és hihetetlenebbek, mint bármelyik tudományos fantasztikus film.)