0—0 C-csoportEgyesült Államok—Algéria 1—0

2010. június 24., csütörtök, Közélet

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 35 827 néző. Játékvezető: De Bleeckere (belga). Egyesült Államok: Howard—Cherundolo, Bornstein (Beasley, 81.), DeMerit, Bocanegra—Donovan, Bradley, Edu (Buddle, 64.), Dempsey—Altidore, Gomez (Feilhaber, 46.). Algéria: M’Bolhi—Bugerra, Hallis, Jahja, Belhadzs—Laszen, Jebda, Ziani (Gudiura, 69.)—Kadir, Dzsebbur (Gezzal, 66.), Matmur (Szaifi, 86.). Sárga lap: Jebda, Altidore Jahja, Laszen, Beasley, Jahja. Kiállítva: Jahja (93.). Gólszerző: Donovan (91.).

A továbbjutás tétje meghatározta a mérkőzés ritmusát, a küzdelem hevét. Jobban talán az amerikaiakat motiválta, akik határozottabban igyekeztek a győztes gól megszerzésére. Ki is hagytak néhány biztosnak tűnő gólhelyzetet. Dempsey 21. percben lőtt gólját les címen nem adja meg a bíró, ugyanaz a Dempsey a 36. percben kapura perdít alig két lépésre a gólvonaltól (ezt menti egy védő), rá egy percre Altidore és Donovan zavarja egymást hat méterre a kaputól...

Szünet után sem változik a játék képe, az amerikaiak folytatják gólhelyzetsorozatukat (Dempsey-kapufa az 57. percben, Bradley, Dempsey, Bradley...), aztán jön a hosszabbítás első perce. Dempsey lövését kiüti M’Bolhi, érkezik Donovan, és közelről a jobb alsó sarokba lő. 1—0. Az amerikaiak ezzel elsőként zárják a csoportküzdelmet. (á)