Az önállósulás óta szombaton hatodik alkalommal tartott dálnoki falunap legkiemelkedőbb eseményét az új művelődési központ avatása jelentette.
Ebben az épületben kapott helyet a Veress Dániel nevét viselő községi könyvtár is. Az 1920-as évek végén közadakozásból épült hangyaszövetkezeti ingatlant 2006-ban vásárolta vissza a megyei kisipari szövetkezettől a polgármesteri hivatal, és négy év alatt újította fel a megyei önkormányzat és Albert Álmos szenátor támogatásával.
Márton László polgármester ünnepi beszédében az 1968 és 2004 közötti, harminchat esztendős elnyomásról beszélt, amikor a települést sikerült teljesen lezülleszteni. Tamás Sándor megyeitanács-elnök, miután gratulált a dálnokiaknak, és a falu szívének nevezte az új létesítményt, beszédében azt hangsúlyozta, a megyei önkormányzat ezentúl is csak azokat a községeket fogja támogatni és felkarolni, ahol tudják, hogy mit akarnak, mernek tenni is érte, és van akaratuk megvalósítani terveiket.
Dálnokban a falunapokat mindig egy híres család emlékére rendezik, idén a Miklós család személyiségei kerültek középpontba, éspedig Vitéz Lófő Dálnoki Miklós Béla vezérezredes (1890—1948), aki 1944—45-ben az ideiglenes magyar kormány miniszterelnöke volt. Emlékére az Erdélyi Történelmi Vitézi Lovagrend az új művelődési központ falára márványtáblát állíttatott.
A faluünnep másik fontos rendezvénye az első alkalommal sorra kerülő pörköltfőző verseny volt, melyre hét megyénkbeli csapat nevezett be. Délután néptánc- és irodalmi előadásokat tekinthettek meg az érdeklődők, este Tarnai Kiss László budapesti nótaénekes fellépésére került sor, majd éjszakába nyúló utcabált tartottak, melyen a talpalávalót Orbán Ferenc és zenekara biztosította.