Labdarúgás, I. ligaA második forduló

2010. augusztus 2., hétfő, Sport

Mi tagadás, nem várt marosvásárhelyi pontszerzés okozta az első kellemes meglepetést a második fordulóban. Idegenben szerzett pontot, méghozzá az előző bajnokság bronzérmese, az FC Vaslui otthonában.

És nem ahárhogy, egy kis szerencsével akár győzhetett is volna, hiszen Roman révén már a 20. percben megszerezte a vezetést, s ezt az egygólos előnyt tartani tudta a 90. percig, ekkor egyenlített ugyanis Gladstone. Tehát: FC Vaslui—Marosvásárhely 1—1 (gólszerzők: Gladstone, illetve Roman). A forduló nyitómeccsén egyébként a várakozásnak megfelelően a Galaci Acél simán verte az I. ligába visszalopakodott Pandurok együttesét. És Elek Róbert nélkül. A kézdivásárhelyi srác, sajnos, nem játszott, de még a tartalékok között sem szerepelt. Galaci Acél—Pandúrok 2—0 (Pena, 14. p, Sîrghi, 87.). Ilyen szép bevezető után jöhetett a szombati folytatás a Steauával, a Rapiddal..., hogy csak a nagymenőket említsük. Ráadásul a Rapid éppen az ezüstérmes Urziceni otthonában lépett pályára, természetesen vitt magával egy vonatra való giuileştit. Jaj de nagyon tudnak ezek drukkolni... Na, de amíg ezt bizonyíthatták, nyugodtan megnézhettük a ,,nagyon szerény Piţurcă" tanítványait. Azt vártuk, hogy lelépik a craiovai egyetemistákat... Hát nem lépték le. Az 51. percben Craiova szerzett vezetést. Kellett egy jó negyedóra, amíg sikerült valahogy egyenlítenie a Steauának. S ha már belejött a góllövésbe, lőtt még egyet a diákok nagy bánatára. Így alakult ki a végeredmény: Steaua—Craiova 2—1 (B. Stancu, 67., Surdu, 78., illetve Iliev, 61.). Az első fordulóban idegenből pontot hozó Beszterce most saját otthonában hullatott el pontokat. Úgy tűnik, ebben a bajnokságban döntetlenre esküdtek Regenkampf tanítványai: Beszterce—Astra 1—1 (Predescu, 78., illetve Bornosuzov, 89.). A késő éjszakába nyúló rangadón a felek elfelejtették, hogy a futballt gólra játsszák: Urziceni—Rapid 0—0.