Labdarúgás, IV. liga

2010. október 18., hétfő, Sport

Zágon—Bodok 1—2 (0—1)
Sepsiszentgyörgy, közel 500 néző. Vezette: Buceleanu Loránd. Zágon: Fazakas—Szűcs, Ceauşel, Kiss R., Kulcsár Cs. (Iacob, 56.), Kulcsár L. (Forró, 79.), Suciu, Máté, Maloş (Kiss Cs., 59.), Puşcaşu, Dobricza. Bodok: Bartha—Asztalos, Veres, Szabó, Szakács, Kádár (Imre, 35.), Dobri (Vojna E., 93), Nagy, Sylvester (Bajka, 87.), Pál, Ilyés (Sánta, 90.). Gólszerzők: Suciu (79.), illetve Veres (30.), Dobri (77.). Sárga lap: Kiss R. (29.), illetve Sylvester (45.), Pál (49.), Szakács (72.). Kapura rúgás: 11—8 (kapu területére: 5—3). Szöglet: 4—3. Ifjúságiak: 0—1.

Az idei bajnokság eddigi két veretlen együttesének összecsapása igazi rangadónak ígérkezett, így a szombati találkozó — a kissé hűvös és esős délután ellenére — sok érdeklődőt kicsalogatott a megyeszékhelyi városi stadion lelátóira. Az ősz legjobban várt párharca az elvárások szerint zágoni fö­lénnyel rajtolt, a címvédők előtt bőven akad helyzet is, de gólt nem tudtak lőni. A 30. percben azonban megvillantak a vendégek, és a korábban a fején megsérült Veres révén megszerezték a vezetést (0—1). A folytatásban továbbra is a házigazdák birtokolták többet a labdát, támadni is többet támadtak, de ezek az offenzívák egyáltalán nem voltak veszélyesek a Bartha által védet kapura. A szünet után még mindig Zágon irányította a mérkőzést, de ez az égvilágon semmire sem volt elég. A 77. percben a házigazdák nagyot tévedtek védelemben, a labdát megszerző Dobri egyedül tört a zágoni kapura, és a kijövő Fazakas mellett a hálóba gurította a lasztit (0—2). A bodokiak öröme mindössze két percet tartott, mivel a 79. percben Suciu megpattanó bólintását a kapu torkából kanalazták ki a vendégek védői, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon (1—2). A véghajrában ostrom alá került a bodoki kapu, de a Szűcs Attila irányította Zágon már nem tudott kiegyenlíteni. Megtört a Zágoni FC több mint száz meccse tartó veretlenségi sorozata, ez pedig új végkimenetelt jelenthet a mostanáig unalmassá vált bajnokságnak

Tibodi Ferenc

Perkő—Bölön 4—0
Kézdiszentlélek, mintegy 100 néző. Vezette: Szabó István. Perkő: Bajka—Bartók K., Marthi, Szőcs, Kovács Tibor, Pethő (Voloncs I., 73.), Sinkler, Bartók R., Bakk, Székely, Kovács Tamás (Bartha, 56.). Bölön: Ágoston—Simon, Cherciu, Gábor G., Gergely (Kisgyörgy, 60.), Kozma (Nagy, 60.), Cucu, Szabó, Zsigmond, Puskás, Gábor Cs. Gólszerzők: Sinkler (22.), Kovács Tibor (51., 69.), Bartha (61.). Ifjúságiak: 3—0.
Nagyon jó formát fogtak ki a hazaiak, s jó mérkőzésen győzték le a kevés helyzetet kialakító Bölönt. Szép volt, fiúk!

Voloncs Barna

Kovászna—Barót 4—3
Kovászna, megközelítőleg 150 néző. Vezette: Bucsi Imre (sok hibával tarkítva irányította a találkozót). Kovászna: Kozma—Gheorghiţă R., Zágoni, Buşteanu, Butyka Cs., Kerestély, Simon, Koréh (Miron, 69.), Györffi, Răduþoiu (Tătar, 71.), Molnár L. (Butyka Zs., 89.). Barót: Andorkó—Kurta, Bogdán, Szakáts (Bartha, 46.), Fosztó, Porumb, Bódi, Kovács, Bocz, Lázár, Audi. Gólszerzők: Răduţoiu (50.), Koréh (55.), Kerestély (70.), Butyka Zs. (91.), illetve Audi (21.), Bódi (40., 81.). Piros lap: Kerestély (70.). Ifjúságiak: 1—0.
A két város rangadóján mindkét csapat egykori önmagát kereste. Jól kezdtek az erdővidékiek, s kétgólos előnyel zárták a találkozó első felét. A szünet után azonban a házigazdák villogtak, és megfordították az eredményt, majd jó meccs végén megnyerték az összecsapást. Hajrá, Kovászna!

Csutak Mihály

Gelence—Dálnok 5—2
Gelence, kb. 350 néző. Vezette: Kurta László. Gelence: Déva—Papp L., Márkos, Szurdu, Gáspár, Kovács, Csulak, Pap G., Milos, Török, Roman (játszottak még: Szabó, Salamon, Audi). Dálnok: Zajzon—Budi, Szász, Már, Szücs B., Daragics, Boér, Márton, Bajka, Szöcs L., Szekeres (játszottak még: Baka, Fazakas. Góllövők: Török (18.), Csulak (35.és 55.), Ropman (66.), Kovács (80.), illetve Daragics (24.), Szücs B.(34.). Ifjúságiak: 22—0.
Gyengén kezdett a hazai csapat, úgy tűnt, mintha lekezelte volna a sereghajtó vendégeket. Így jött össze az első félidői 2—2. Szünet után aztán rendezte sorait Gelence, és feljavult játékkal magabiztosan győzött. A papírformának megfelelően.

Kicsid Béla

Illyefalva—Papolc 0—1
Illyefalva, kb. 100 néző. Vezette: Sylvester Sándor. Illye­falva: Szilágyi—Bocz, Ciobanu M. (Kerekes, 69.), Váncsa, Kertész, Vaszi (Boga, 65.), Jakab, Ruzsa, Ciobotaru I., Bölöni, Kövecsi (Szabó, 63.). Papolc: Kiss Cs.—Rákosi, Bălan, Nagy, Constantin (Kiss É., 70.), Tomi, Vajda, Németh, Colceriu, Pickler, Botezatu. Góllövő: Constantin (44.). Ifjúságiak: 2—0.
Kemény, férfias küzdelmet vívott a két csapat. A helyzeteivel jobban sáfárkodó vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott. Semmi baj. Lesz ez még jobb is.

Dénes Csongor

Uzon—Bereck 1—3
Uzon, közel 100 néző. Vezette: Szakács Zoltán. Uzon: Beiu—Prezsmer, Szakács, Ördög, Pap, Incze, Gáll, Viţeluş, Antal, Tomulescu, Ferencz. Játszott még: Radu, Sipos, Szabó. Bereck: Fekete—Suciu, Fenechiu, Dobra Sz., Căşuneanu, Dobozi, László, Zakariás, Dobra A., Străchinaru, Moldoveanu. Játszott még: Biró, Tamás, Jakab, Vultur. Gólszerzők: Szabó (78.), illetve Dobra A. (7., 48.), Străchinaru (38.). Ifjúságiak: 1—2.
Színvonalas mérkőzés volt, amelyen megérdemelten győzedelmeskedett Bereck. Tegnap ennyivel volt jobb a vendégcsapat, és az uzoniaknak még sokat kell dolgozniuk, hogy elérjék ezt a szintet.

Rétyi András

Ozsdola—Csernáton 5—1
Ozsdola, körülbelül 200 néző. Játékvezető: Csősz László. Ozsdola: Gazda B.—Nagy, Gazda J., Tóth G., Tóth T., Tóth A. (Pál, 56.), Tarcsi (Tibescu László, 56.), Samsui, Barabás, Tibescu Levente, Szekrény. Csernáton: Kocsis A.—Kocsis L., Elekes, Niczuly (Tomsa, 47.), Varga, Makó, Orbán, Gere, Balogh, Kölönte (Handra, 64.), Máthé. Gólszerzők: Szekrény (39.), Nagy (43., 45., 46.), Tibescu László (74.), illetve Makó (61.). Ifjúságiak: 1—0.
Az eredmény magáért beszél, s a házigazdák visszavágtak az elmúlt héten kapott öt gólért. Szép volt, fiúk!

16. Dálnok 0 0 9 11—44 0 -12
A következő forduló: Zágon—Gelence, Bodok—Per­kő, Bölön—Uzon, Bereck—Kovászna, Barót—Ozsdola, Cser­náton—Illyefalva, Papolc—Szitabodza, Bardoc—Dál­nok.

Hengereltek a Sepsiszentgyörgyi Jövő csapatai

C-kategória: Jövő—Zernyesti AS 6—1. Nagyszerű játék közben a fél tucat gólon az alábbiak osztoztak: Radu 2, Majos 2, Kortán és Andrei. Tatrang—NMSK 1—1 (a kézdiek gólját Koncz szerezte).
D-kategória: Jövő—Zernyesti AS 5—1. A kicsik sem akartak lemaradni a nagyobbak mögött, így aztán egy ötössel telhelték meg az ellenfél hálóját. Góllövők: Veress Zs. 4, Pászka. Tatrang—NMSK 4—2 (a kézdivásárhelyi góllövők: Tompos és Horváth). NMSK—Brassói MSK 4—4. Góllövők: Bakk 2 es Horvát 2.
E-kategória: Jövő—Rozsnyó 6—0. Góllövők: Szakács 2, Pakucs 2, Chirilă, Rab.
Csak így tovább, legénykék! (Veress—Nagy)