A magyar Országgyűlés két ellenzéki pártja is előre bejelentette, nemmel szavaznak Polt Péter legfőbb ügyésszé választásáról a parlamenti titkos szavazás során. Gyüre Csaba Jobbik-alelnök kifejtette: Polt Péter korábban fideszes politikus volt, így megválasztásával folytatódhat az a sorozat, amellyel a kormánypártok független pozíciókba egykori vagy jelenlegi pártpolitikusokat neveznek ki.
Mesterházy Attila MSZP-elnök szintén a pártelkötelezettséget kifogásolta, emellett úgy látja, Polt Péter ,,örökös legfőbb ügyész lehet", hiszen amellett, hogy kilenc évre szól a mandátuma, kétharmados többség kell majd a következő legfőbb ügyész megválasztásához. Ha az akkori kormánynak nem lesz ekkora parlamenti többsége, akkor az új legfőbb ügyész megválasztása lehetetlenné válik ― vélekedett. Arra az újságírói kérdésre, mely szerint Polt Péter megválasztása esetén számítanak-e koncepciós perekre, azt válaszolta: reméli, Polt Péter rácáfol majd az ilyen jellegű előzetes várakozásokra.
Egyhangúlag támogatta a viszont Fidesz és a KDNP parlamenti frakciója Polt Péter legfőbb ügyésszé választását. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője arra a kérdésre, hogy szerinte Polt Péter várható megválasztása legfőbb ügyésszé ,,növeli-e annak az esélyét, hogy Gyurcsány Ferencet vasban vigyék el a tömlöcbe", úgy válaszolt: az igazságszolgáltatás fog ebben a kérdésben állást foglalni.
Lázár János szólt arról is, hogy a nyolcéves szocialista kormányzás után először döntöttek úgy kormánypárti képviselőcsoportok, hogy áttekintik az ellenzék által a salátatörvényhez benyújtott módosító indítványokat, és azok közül jó néhány jobbikost és LMP-st támogatni fognak. Az MSZP nem tett olyan javaslatot, amely az értékelhetőség szintjét megütötte volna ― mondta Lázár János.