Nem halad a terveknek megfelelően a megyei kórház szerkezetmegerősítési, felújítási munkálata. Kívülálló laikus azt is mondhatja, semmi nem történik az épület megbontott emeletein, ezek állapota ugyanolyan, mint egy-másfél évvel ezelőtt. Korábban a pénzhiányt lehetett okolni a késlekedésért, ez ma már nem így van. A szaktárca év elején hárommillió új lejt utalt ki azzal az ígérettel, ha szükség lesz rá, a második fél évben kiegészítik a költségvetést. Két és fél hónappal az év vége előtt azonban a pénz felét még nem sikerült elkölteni, és esély van arra, hogy akárcsak tavaly, elveszítsék azt.
Az okok összetettek, és mindenki mást hibáztat. György Ervin prefektus, bár nem tartozik közvetlen hatáskörébe, többször próbálta kimozdítani a holtpontról a kórházfelújítás ügyét. S bár helyben is vannak hiányosságok, minden jel arra mutat, a késlekedés okozója a marosvásárhelyi tervezőcég. Nem készül el időben a tervekkel, nem küldi le azokat a kivitelezőnek, így nem haladhatnak a munkával.
Többen állítják, a cég túlvállalta magát — nagyon sok sportcsarnok-építési és más, Borbély László minisztériumának hatáskörébe tartozó versenytárgyalást nyert meg —, nem győzi a munkát, ezért késlekedik a tervekkel. Sepsiszentgyörgyön nemcsak a kórházfelújítás, de a mamuttömbház megerősítése is miattuk akadozik. Egy szeptemberi tárgyaláson sikerült szóban megállapodni, hogy a tervezési munkálatokat átadják a helybeli vállalatnak — nyilatkozta György Ervin prefektus, aki szerint bebizonyosodott, hogy a helyi tervező, kivitelező jobban dolgozik, számon kérhető és ellenőrizhető. Példaként a bodzafordulói kórházat említette, ahol jól haladnak a munkálatok, mióta helyi cég vette át, ellenpéldaként pedig a sepsiszentgyörgyi sportcsarnokot, melyet konstancai cégre bíztak, és bár február elején lejárt az utolsó határidő, ma is befejezetlenül áll. A prefektus jövő hétre ígéri a konkrét lépéseket a megyei kórház ügyében, bízik benne, a vásárhelyiek papíron is átadják a tervezést, az eddigi dokumentumokat, és akkor lesz esély arra, hogy ebben az évben bár a már kiutalt hárommillió lejt elköltsék. Mindehhez azonban sokkal komolyabb hozzáállásra lenne szükség a tulajdonos megyei önkormányzat, a kórház vezetősége és a kivitelező cég részéről is — véli a prefektus.