Felejthetetlen és sokkoló

2011. február 26., szombat, Kovakő - diákmelléklet

Többek közt ezekkel a szavakkal jellemezte érzéseit, élményeit az Erdély Hangja tehetségkutató első kiadásának győztese, Ráduly Botond, azaz Manó. Azt hiszem, nem kell különösképpen bemutatnom, valószínűleg mindnyájan hallottatok már róla és a versenyről.

— Változott valamit az életed az Erdély Hangja óta? Ha igen, miben?
— Annyiban, hogy újságírók keresnek meg interjúért, kaptam már néhány zenekari ajánlatot, meg persze beindult a komponálás, tehát nem mondhatom, hogy unalmasan telnek napjaim.
— Minden egyes alkalommal, amikor színpadra álltál a verseny folyamán, a közönség őrjöngött. Te mivel magyaráznád ezt? Miben látod az előadás sikerét?
— Az igazság az, hogy nem tudom megmagyarázni, mert szerintem voltak még nagyon jó előadók. Talán annyit tudnék felhozni, hogy valahányszor, mikor felléptem a verseny színpadán, szívből-lélekből próbáltam énekelni. Ebben sokat segített az is, hogy saját magunk választhattuk ki a dalokat, így nyilván olyant visz az ember, ami erőteljes érzelmeket vált ki belőle.
— Milyen érzés volt úgy állni a reflektorfényben, hogy közben egy teremnyi ember állva tapsol?
— Felejthetetlen érzés, és ugyanakkor sokkoló, mivel ilyen velem még soha nem történt, és nem gondoltam volna, hogy a közeljövőben előfordulhat. Ezért is képtelen voltam megszólalni egypár percig.
— Egy korábbi interjúdban azt nyilatkoztad, hogy szeretnél zenekart magad mellé. Van már elképzelésed, hogy kik lehetnének a banda tagjai?
— Ez így igaz, szeretnék egy zenekart a hátam mögé, és már nagyrészt meg is vannak a zenészek, akik majd erősítenek a színpadon. Persze, még hosszú felkészülések előzik meg az együtt zenélést.
— Hol koncerteznél a legszívesebben?
— Igazából bárhol szívesen koncerteznék, ha igény van rám.
— Vannak saját szerzeményeid? Ezek közül választasz a videokliphez?
— Igen, vannak, és a kliphez a dal mindenképpen saját lesz.
— Melyik a kedvenc dalod és előadód? Miért?
— Amikor felteszik nekem ezt a kérdést, mindig el kell gondolkodnom, mert sok mindent hallgatok különféle előadóktól, különféle stílusban. Így az a kedvenc előadóm vagy dalom, ami éppen a zenelejátszómban van.
— Mi az első emléked a zenéről?
— Első emlékem a zenéről annyira régi, hogy lehet, igaz sem volt. Meséltem a szüleimnek erről, és azt mondták, hogy ilyenre ők nem emlékeznek. Talán csak álmodtam, de azért elmondom. Egészen kicsi voltam, és a szüleimtől kaptam egy játék gitárt. Ment valami zene a tévében, mire én elkaptam az új játékomat, és elkezdtem eszement módon rockozni. A nagy fejrázásban beleütöttem a buksimat a gitárba. Persze, sírás lett a vége, hisz nagyon kicsi lehettem. Utána, ami tényleg valós, ha az előzőt nem lehet bizonyossággal annak nevezni, az, amikor a szüleim megvettek egy orgonát, és én többszöri próbálkozás után eljátszottam a Kicsi kutya tarkát, s annyira büszke voltam magamra.
— Mikor álltál először közönség elé?
— Körülbelül 12—13 évesen kerültem be első zenekaromba billentyűsként. Az első bulin úgy meg voltam ijedve, mert egy csomó ember figyelt, hogy rá sem mertem nézni a közönségre. Bebújtam a hajam mögé, és úgy játszottam végig az egész koncertet.
— Volt olyan ember az életedben, aki az éneklésben nagy hatással volt rád?
— Igazából egyedül kezdtem el énekelni. Nem tanított senki egy ideig, aztán XI. osztályban, hat év trombitatanulás után átiratkoztam canto szakra a Művészeti Líceumba. Ott sikerült valamicskét rám ragasztani éneklésből. De valójában önállóan próbáltam és próbálom fejleszteni magam.
— Hogyan kaptad becenevedet?
— A fent említett együttesből került ki az én ,,keresztapám", aki elnevezett Manónak. A nevet nyilvánvalóan azért kaptam, mert én voltam a banda legalacsonyabb tagja. Sokáig a színpadon is úgy mutatott be az akkori énekes, mint ,,a zenekar leg­alacsonyabb tagja, a szintiállványt leszámítva".
— Mit szeretnél a zenével adni az embereknek?
— Ez egy kicsit közhelyes talán, de a lelkemet. Úgy érzem, hogy a zenével tudom csak igazán kifejezni érzéseimet, és valószínűleg ezért volt annyira megható számomra, hogy egy teremnyi ember állva tapsolt nekem, mert ez azt bizonyítja, hogy sikerült átadnom a lelkemből egy darabot.

Ugron Nóri

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 2
szavazógép
2011-02-26: Kovakő - diákmelléklet - :

Bámulsz, mint a moziban

Klub vagy filmszínház?
Számomra a válasz nagyon egyszerű, mivel Sepsiszent­györgyön több, a Cinemához hasonló szórakozóhely van, ezért nem okozna nagy gondot hétvégenként egy másik klubot választani bulizni, de mozi egy sincs, ezért a leghasznosabb az lenne. Nincs olyan ember városunkban, aki legalább egyszer ne hiányolta volna a mozit. Egy helyet, ahol bulizhatunk, könnyű találni, ám egy olyant, ahol a mozihoz hasonló élményeket élhetünk meg, nem. Hogy filmezni manapság otthon is lehet? Ez nem is kérdés, de olyan helyzeteket átélni, mint ott, a hatalmas vetítővászon előtt a sötétben...
2011-02-26: Kovakő - diákmelléklet - :

Maturandusz Háromszéken

A Berde Áronban
Ma már sok, 18. évéhez közeledő fiatal érzi azt, hogy felnőtt és önálló. Jómagam is sok esetben annak vallom magam, főleg amikor édesanyám tizedszerre is megkér arra, hogy az édességet ne egyem meg ebéd előtt, szombat este érjek haza időben, vagy az osztálykiránduláson vigyázzak magamra. Azt hiszem, minden fiatal harcol azért, hogy végre édesanyja vagy édesapja ne gyerekként kezelje őt, hogy fogadja el, édes kicsi gyermekéből felnőtt ember lett.