Több mint egy éve vagyok önkéntes, és gyakran azt tapasztalom, hogy sokan nincsenek tisztában azzal, mi is a Vöröskereszt, és milyen tevékenységeket végeznek önkéntesei nap mint nap. Az emberek gyakran összetévesztenek bennünket a Máltai Segélyszolgálattal vagy a mentősökkel, pedig elég szembetűnő a különbség. A legtöbben azt hiszik, hogy pénzt kapunk, ha elsősegélynyújtóként részt veszünk egy rendezvényen, vagy gyűjtögetünk, de ez nem igaz.
Mi, fiatalok önkéntesek vagyunk, és nem kapunk semmilyen anyagi juttatást munkánkért, csupán azt a jó érzést, hogy segíthetünk másokon. Év közben heti egy alkalommal az Őrkőre járunk a roma gyerekeket olyan dolgokra tanítani, amelyek elősegítik a társadalomba való beilleszkedésüket, és amelyeket otthon nem tanulhatnak meg. Különböző rendezvényeken veszünk részt elsősegélynyújtókként (pl. HDN) vagy annak lefolyását segítőkként, gyerekekkel foglalkozunk, versenyeken veszünk részt, vagy éppen Mikuláskor, karácsonykor csomagot osztunk a rászorulóknak.
Hogy miért tesszük, ha egyszer úgysem fizetnek érte? Igazából mégis kapunk érte valamit, ami nem kevés: az önkéntes munka által megtanulunk felelősséget vállalni, különböző helyzeteket kezelni, egyedül és csapatban hatékony munkát végezni, figyelni embertársainkra, és jobban megismerni a minket körülvevő világot, azaz életre nevel.
Jó érzés tudni, hogy egy ilyen materialista világban, amelyben élünk, vannak még emberek, akik tovább látnak a pénznél, és képesek meglátni az emberi értékeket. Ha te is szeretnél közénk tartozni, minden hétfő délután fél négykor jelentkezhetsz a Vöröskereszt székhelyén (a Székely Nemzeti Múzeummal szemben).
Molnár Andrea