Harminckét lakás épül

2011. június 14., kedd, Közélet

Csernátonban jól haladnak a fiatal házasok számára a posta mögött épülő tömbházlakásokkal.

A nagyszámú igénylő miatt módosítottak az eredeti terven, még egy szintet húznak a kétemeletes épületekre, így harminckét család juthat lakáshoz. A tömbházak építését 2009-ben kezdték, az átadást ez év őszére tervezik. Eddig hatvan, harmincöt év alatti személy kérését iktatták a községházán. (Iochom)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2011-06-14: Közélet - Hecser László:

Nagybaconban honvédőinkre emlékeztek

A hagyományokhoz ragaszkodva, pünkösd másodnapján a világháborúkban elhunytakra emlékeztek Nagybaconban. Mint fogalmaztak, erre azért van szükség, hogy a közös együttlétből erő fakadjon, s többet ne ismétlődhessenek meg a fájdalmat, a bánatot hozó történések.
2011-06-14: Közélet - :

Szociális védelem interneten

A Magyar weboldal a szociális gondozásban és gyerekvédelemben című pályázattal a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság támogatást nyert a meglévő román nyelvű honlap magyar változatának létrehozására, a tartalom fordítására – tájékoztat a hivatal.