AsztaliteniszBiztató jelek

2011. június 20., hétfő, Sport

Az újoncok országos bajnokságát rendezték meg a hét végén Câmpulung Muscelen, természetesen a mi asztaliteniszezőink részvételével.

A tizenhárom évesekből álló mezőny túl erősnek bizonyult a mi 9–10 éves gyerekeinknek, így aztán idő előtt fejezték be a küzdelmet. Ebben a "mély vízben" is ketten (Opra Szabolcs és Medvés Antal) biztatóan szerepeltek – mondotta Dobolyi Aladár, a Nagy Mózes Sportklub mestere –, megcsillogtatták tudásukat, rátermettségüket. Na persze, ez itt még kevésnek bizonyult, kellő tapasztalat, erőnlét hiányában a küzdelem befejezésére kényszerültek. Biztató jelek ezek a hét végén Giurgiuban sorra kerülő Ezüstütő országos rendezvény előtt, melyen 9–10 éves gyerekek léphetnek asztalhoz azzal a nemes szándékkal, hogy munkájukhoz méltó eredménnyel zárják a tavaszi versenyidényt.
Sok sikert, asztaliteniszezők! Hozzátok el az Ezüstütőt! (á)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1237
szavazógép
2011-06-20: Máról holnapra - :

Székelyföld rögeszméje és fantomképe

Az ország második embere, a szenátus elnöke, Mircea Geoană "magyar etnikai rögeszmének" minősítette Székelyföld létét, és szerinte a magyarok érdeke elsősorban, hogy a régió gazdasága fejlődjön. Ez a lemez régi, 1968-ban, az akkori megyésítés időszakában is ezt prédikálták az elvtársak, amikor Székelyföld feldarabolását eltervezték.
2011-06-20: Sport - :

Óvott a Zágoni FC (Lapzártakor)

Lapzártakor kaptuk a hírt: a Zágoni FC megóvta a Tom­şani-i Prahova elleni mérkőzését, mert az falsul szerepeltetett egy játékost.