BOLDOGGÁ AVATTÁK SCHEFFLER JÁNOS VÉRTANÚ PÜSPÖKÖT vasárnap Szatmárnémetiben. A boldoggá avatási határozatot Angelo Amato, a Szenttéavatási Ügyek Kongregációjának prefektusa olvasta fel, az ünnepi szentmisét Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek mutatta be. Közel tízezer ember vett részt a szatmármémeti székesegyház előtti téren megtartott boldoggá avatási ceremónián. Scheffler Jánost XII. Pius pápa nevezte ki 1942-ben az 1940 és 1944 között ismét Magyarországhoz tartozó szatmári egyházmegye püspökévé. A második világháború után hatalomra került román kommunista kormány 1948-ban felfüggesztette a püspök működését. Scheffler János 1950-ben megtagadta a békepapi mozgalom megszervezését, ezért először kényszerlakhelyet jelöltek ki számára, majd 1952-ben letartóztatták. Börtönben hunyt el 1952. december 6-án. (Paprika Rádió)
EZER SZÉKELY LÁNY NAPJA. Több száz, székely ruhás leány és legény vett részt szombaton a székely viselet, a tánc, a dal és imádság ünnepén a csíksomlyói nyeregben. A rendezvény 80 éves. (Krónika)
CIVILEK A HÁZSONGÁRDI TEMETŐÉRT. Mintegy 400–450 fős tömeg gyűlt össze a szombat délutánra meghirdetett ökumenikus áhítatra és csendes sétára a kolozsvári Házsongárdi temetőben, amelyet a sírkert védelmében, a hatóságok és a közvélemény figyelmének felkeltéséért szerveztek. Az ok: a több mint négy évszázados múltra visszatekintő és sok száz jeles személyiség nyughelyét jelentő temetőben évek óta rongálják a régi, főleg magyar sírokat, amivel szemben a hatóságok tehetetlennek bizonyultak. A békés demonstráció kezdeményezői a történelmi magyar egyházak képviselői és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács. (Szabadság)
FŰTÉSTÁMOGATÁSRÓL MAJD AUGUSZTUSBAN. A kormány úgy döntött, augusztus utolsó hetében fogadják el a hőenergia állami támogatásának megszüntetéséről szóló rendeletet, mihelyt véglegesítik az alacsony jövedelmű családoknak szánt szociális támogatások új formáját. (Paprika Rádió)
NEM AZ IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS A LEGNAGYOBB ROSSZ. A Legfelsőbb Igazságügyi Tanács elnöke arra kérte az igazságügyben dolgozó kollégáit, hogy reagáljanak az igazságszolgáltatást ért "meg nem érdemelt, általánosító, populista" bírálatokra, köztük az államfő kijelentéseire, és leszögezte: "nem az igazságszolgáltatás a legnagyobb rossz Romániában", hanem a törvényhozás. "A Romániát elmarasztaló bírósági döntésekért 79 százalékban a törvényhozói hatalom a felelős – és ide beletartozik a jogszabályokat kihirdető államfő is –, 72,08 százalékban az igazságszolgáltatás, 58,73 százalékban a végrehajtó hatalom, 16,78 százalékban a legfelsőbb ügyészség, 0,34 százalékban az alkotmánybíróság" – érvelt Dumbravă. (Nyugati Jelen)