Szokatlan társaságban találták magukat a sepsiszentgyörgyi Szent József-plébániatemplom hétfő délutáni miséjére gyülekező katolikus hívők: rendőrségi szakértők végezték egy betörés nyomait azonosító rutintevékenységüket. A nap folyamán – vélhetően a délelőtti órákban – ugyanis valaki betört a templomba, feltörte a perselyt, és annak tartalmával távozott.
"Tudomásunk szerint egyelőre nincsenek gyanúsítottak – mondta el a Háromszéknek Szabó Lajos kanonok. – A tettes betörte a bejárati ajtót, majd feltörte a perselyt, ahonnan számításaink szerint körülbelül 2000 lejt vihetett el. Egyébnek nem esett bántódása, a betörőt minden bizonnyal csak a pénz érdekelte."
Dumitru Ungureanu rendőrségi szóvivő megerősítette a betörés tényét, és bár a nyomozás hatékonyságára való tekintettel nem bocsátkozott részletekbe, elmondta, hogy a helyszínelők több használható nyomot is találtak.