Juhászlakodalom a TündérvölgybenEsőben is állt a bál

2011. július 27., szerda, Közélet

Vasárnap reggel esőben kezdődött a Tündérvölgyben a vajnafalvi román közösség legnagyobb ünnepe, az Illés-naphoz kötődő juhászlakodalom, a helybeliek nyelvjárása szerinti "nedeia".

Az ünnepély "virtuskodó" része máig is fennmaradt: a zuhogó esőben derékig meztelenre vetkőzött ifjak újból megvívtak egymással, próbálták egy-egy jó fogással földhöz teremteni az ellenfelet, s a kőemelés próbája sem maradt el. Vajnafalván és Kovásznán is lóháton, nemzetiszínű lobogókkal feldíszített szekerekkel vonultak a fia­talok, biztatták a járókelőket, vegyenek részt az ünnepségen. A Tündérvölgyben délben már parkolóhelyet sem lehetett találni, sokan sátorral, lakókocsival vonultak ki. A politikusok sem hiányozhattak a rendezvényről, a helybeliek mellett a pártok felsőbb vezetéséből is sokan eljöttek, érződött a jövő évi választások előszele.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 572
szavazógép
2011-07-27: Közélet - Csinta Samu:

Betörtek a templomba

Szokatlan társaságban találták magukat a sepsiszentgyörgyi Szent József-plébániatemplom hétfő délutáni miséjére gyülekező katolikus hívők: rendőrségi szakértők végezték egy betörés nyomait azonosító rutintevékenységüket. A nap folyamán – vélhetően a délelőtti órákban – ugyanis valaki betört a templomba, feltörte a perselyt, és annak tartalmával távozott.
2011-07-27: Közélet - Ferencz Csaba:

Harminc éve történt a Szent Anna-napi zendülés

Bár tegnap alig fél tucat érdeklődő, egykori résztvevő jelent meg a Szent Anna-tó melletti kápolnánál, felelevenítették a harminc évvel ezelőtti eseményeket.