A Rojam elnevezésű nemzetközi tábor a Román Nemzeti Cserkészszövetség legnagyobb rendezvénye, mely a maga modern jellegében mégis visszarepít a cserkésztörténet múltjába, hiszen 75 év eltelte után tudták ismét megszervezni. A kudu kürt, mely szerves eleme e nemzetközi táborok megnyitójának, legutóbb 1936-ban szólalt meg...
A Romániai Magyar Cserkészszövetség 2011. február 26-án kötött együttműködési protokollszerződést a Román Nemzeti Cserkészszövetséggel, melyben az a pont is szerepel, hogy részt vesznek egymás azon rendezvényein, melyeken nem jelent akadályt a különböző nyelvűség. Így ebben az évben az első rendezvény, amelybe az RMCSSZ is bekapcsolódott, a Fények Fesztiválja volt. A második a nemzetközi nagytábor, amelyben egy hatszemélyes csapat a tábor állandó résztvevője. Ők a tábori programokba elsősorban szervezői szinten kapcsolódnak be, némelyikük programkoordinátorként tevékenykedik. A magyar cserkészek nemezelést és gyertyaöntést tanítanak az érdeklődőknek. Így nem csak román társaik próbálhatják ki a nemezelést, ezt a hagyományosan magyar népi mesterséget, hanem a Franciaországból, Spanyolországból, Moldovából, Portugáliából, Csehországból, Izraelből, Németországból és Svájcból érkezők is.
Emellett augusztus 13–14-én, a látogatónapon további huszonegy cserkész meg a kilencszemélyes elnökség képviselte a Romániai Magyar Cserkészszövetséget a táborban. Jelentős volt ez a találkozás is, mivel szombaton 16 és 18 óra között tartották a két szövetség elnökségének találkozóját, melynek lényeges pontja volt a partnerségi kapcsolat továbbfejlesztése, a felmerülő ötletek megbeszélése. A két óra végig vidám, közvetlen hangulatban telt, utolsó momentuma pedig a különböző ajándékok átadása volt. Mindenki kapott személyes tárgyakat, és a Román Nemzeti Cserkészszövetség a zászlóját adta át az RMCSSZ-nek, mely múzeumi tárgy lesz, a Romániai Magyar Cserkészszövetség pedig képet ajándékozott, melyen Puskás Lajos, a nagy erdélyi nevelő és cserkészvezető botja szerepel. Ő az az összekötő személy, aki mind a Magyar Cserkészszövetség, mind pedig a Román Cserkészszövetség nemzetközi táboraiban is részt vett az 1930-as években, és munkáját mindkét szövetség kitüntetéssel méltatta. Jelmondata: "Én úgy véltem, inkább kevesebb tudás, de több életre, emberré nevelés." Ebben a szellemiségben képzeli el mindkét szövetség a továbbiakban is az együttműködést.
Kerekes-Salánki Orsolya, az RMCSSZ PR-felelőse