Két új bemutatóval rukkol elő az új évadban a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes, és műsoron tart korábbi előadásokat, többségüket felújított változatban. Bár munkakörülményei továbbra sem méltóak hivatásos művészeti csoporthoz, az együttes sikeres évadban bízik.
A több mint kétszázszor bemutatott, Erdélyország az én hazám című folklórműsor színháziasított változatával indít a Háromszék Táncegyüttes, de mielőtt szeptember 21-én megtartanák a sepsiszentgyörgyi évadnyitó előadást, mától egyhetes magyarországi turnén mutatják be a produkciót. A győri, egri, szolnoki, miskolci, dunaújvárosi, budapesti színpadokon narrátori szerepben fellép Katona Erika és Kátai István, az Ivácson László koreografálta műsor meghívott rendezője Horányi László, az Esztergomi Színház művészeti vezetője.
Az évad első új bemutatóján az együttes arra keresi a választ, miért rejti az ember évszázadok óta álarc mögé az arcát, mi volt régen és mi jelenleg a maszkok szerepe. A Maszk(ura) rendező-koreográfusa Ivácson László, aki vendégkoreográfusokkal együtt viszi színre a táncszínházi előadást. A bemutatót október közepére tervezik. Novemberben a hagyományos Népzene- és Néptánctalálkozó a fő attrakció az együttes naptárában, a XXIII. hagyományőrző rendezvényen a kétszáz éve született Kriza Jánosra emlékeznek, a szokásos programok mellett a Vadrózsák szerzőjének néprajzi gyűjtéseiből is merítenek. Tavaszra készül el a második bemutató, a Csipkerózsika, gyermekeknek szánt musicalként.
Műsoron tartják az Advent és a Böjttől böjtig című előadást, a tavasszal bemutatott és alig játszott Száz évig produkciót, folytatják Novák Ferenc ismertető sorozatát a magyar néptánc évszázadairól, és szeptember 24-én megnyitják a táncházas évadot. Az első találkozó meghívottjai a szászcsávási zenészek, házigazda a Heveder zenekar, amely egyéb nyári programjai mellett negyvennapos amerikai turnén népszerűsítette az erdélyi magyar népzenét.