Sorban a nyugdíjért

2011. november 15., kedd, Közélet

Mintegy félszáz idős ember várt tegnap déli egy óra körül Sepsiszentgyörgyön nyugdíjára a CEC Bank Mihai Viteazul téren lévő megyei fiókja előtt. Többen kifogásolták, hogy a pénzintézet nem utalta még át bankkártyájukra havi öregségi járulékukat.

Mint mondták, reggel kilenc óra óta hidegben várnak, néhányan ingerülten azt tették szóvá, hogy "csúfolkodnak a nyugdíjasokkal", ugyanis kénytelenek nagyon beosztani kevéske pénzüket, 14-ére már egy kenyérre való sem marad, miközben számlát kellene fizetni, vagy ideje lenne kiváltani a zálogházból a pecsétgyűrűt. A pénzintézetben arról tájékoztattak, a nyugdíj átutalásának napja minden hónap 14-e, ezt eddig be is tartották, viszont vannak, akik már reggel kilenckor mindig sorban állnak, holott általában 11–12 óra körül utalják a pénzt a folyószámlákra. Vajda Levente, a CEC megyei fiókjának igazgatója elmondta, tegnap azért késett a nyugdíj, mert a megyei pénzügy később utalta át a pénzt. "Rajtunk nem múlik, ez a helyzet senkinek sem kényelmes" – fűzte hozzá, megjegyezve, aki akar, ilyenkor bemehet a bankfiók épületébe, de amennyiben tizenharmadika vagy tizennegyedike hét végére esik, mielőtt a nyugdíjért indulnának, inkább érdeklődjenek telefonon, kivehető-e a bankautomatából a pénz.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2011-11-15: Közélet - Farkas Réka:

Fellázadtak az ingázó tanárok (Leállhat az oktatás Árapatakon)

Bojkottálni készülnek az oktatást az előpataki és árapata­ki tanárok, így tiltakoznak amiatt, hogy két éve nem kapták meg ingázási pénzüket. Az elmaradás több mint 36 000 lej, a polgármesteri hivatal pedig mossa kezeit, nincs pénz er­re a költségre – mondják. Tegnap Előpatakon kilenc tanár nem oktatott, a többiek bementek órára, de várható, hogy Árapatakra, Hetére és Erősdre is kiterjed a tiltakozás.
2011-11-15: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Mindent a hatalomért

Ami néhány hónappal korábban már-már elképzelhetetlennek tűnt, az tegnap megvalósult: a koalíciós pártok konszenzusra jutottak a választási törvények módosításáról, a honatyák számának csökkentéséről.