Csődöt jelentett a Saab, feladva küzdelmét a finanszírozási forrásokért. Az autógyár április óta nem termelt, novembertől nem fizetett bért a trollhättani üzem 3500 alkalmazottjának, és több milliárd eurós tartozást halmozott fel a beszállítóival szemben.
A Saab többségi tulajdonát 2010-ben vásárolta meg a holland Spyker Cars a General Motorstól. A Saab Automobile vezérigazgatója, Victor Muller, aki egyben főrészvényese is a Saab Automobile jelenlegi tulajdonosának, a holland bejegyzésű Swedish Automobile vállalatnak, több kísérletet is tett a vállalat működési forrásainak előteremtésére kínai és orosz befektetők bevonásával, ami azonban a résztulajdonos General Motors ellenállásán folyamatosan meghiúsult. Több hónapi vajúdás után úgy tűnik, nincs megoldás a Saab problémáira, az anyavállalat, a General Motors hagyja csődbe menni a patinás márkát.
A Saab az elmúlt egy évben gyakorlatilag az egyik mentőövet a másik után kapta, végleges megoldást azonban nem találtak az eladósodott vállalat megmentésére. Az elmúlt hetekben már úgy tűnt, kínai befektetők menthetik meg a svéd autógyártót, többek között a Zhejiang Youngman Lotus Automobile jelezte, hogy hajlandó lenne segítséget nyújtani a svéd gyártónak, a General Motors azonban elutasította a kínaiak segítségét. Az amerikai anyacégnek továbbra is beleszólása van a Saabnál meghozott legfontosabb döntésekbe, hiszen annak ellenére, hogy 2010 eleje óta a Swedish Automobile-hoz (korábban Spyker) tartozik, a General Motors továbbra is komoly technológiai beszállítója a Saabnak. A svéd autógyártó anyavállalatának, a Swedish Automobile-nak a részvényei ma több mint 60 százalékot veszítettek értékükből, jelenleg 7 eurócenten kereskednek a papírokkal.
Amúgy hivatalosan is megszűnt az a cég, amely egykor General Motors Corporation néven a világ legnagyobb autógyártója volt, fennállásának utolsó éveiben Motors Liquidation Co. néven működött. Ugyanakkor nem keverendő a mostani General Motors Companyval, amely nem volt jogutódja a cégnek. Robert Gerbert csődbíró december 15-én írta alá a végzést, amely szerint a cég megszünteti mindenféle tevékenységét. A vállalatnak alig volt már vagyona, a Pontiac, Hummer és Saturn márkákon kívül 13 üzem és 900 márkakereskedés szerepelt a nevén. Az 1908-ban alapított cég 2009. június 8-án kért csődvédelmet, majd ezt követően az Egyesült Államok kormánya átmentette az életképes elemeket egy új vállalkozásba.