Januárban zajlott az Ösvény képzés második része Sepsiszentgyörgyön, mely a rendezvényszervezésről szólt. Az előadásokon közel hatvan fiatal vett részt, a háromszékiek mellett brassói fiatalok is bekapcsolódtak.
Mihály István háromszéki EMI-elnök köszöntötte a kilenc településről érkező résztvevőket. Nemes Előd arra hívta fel a figyelmet, hogy a Gondolkodom, tehát vagyok szállóige jelentősen átalakult, 2012-ben a Kommunikálok, tehát vagyok már jobban érvényes, minden kommunikációs csatornát ki kell használni a rendezvényszervezésnél, és kitartónak kell lenni. A Civilek Háromszékért tematikájú beszélgetésen Furus Levente, a Háromszéki Közösségi Alapítvány programigazgatója a közösségi kártya előnyeiről beszélt, melynek sepsiszentgyörgyi sikere minden elképzelést felülmúlt, így több városra is kibővítenék a programot, mely a helyi üzleteknek kedvez. Ehhez önkéntesekre is szükség van, a képzésen részt vevő kézdivásárhelyi, baróti és kovásznai fiatalok jelezték is helyben, hogy szívesen segítenek.
Gyarmathy-Bencze Bulcsú, a Tamási Áron Színház marketing- és kommunikációs menedzsere sikeres kezdeményezésnek nevezte az ifjúsági színházbérletet, mely 2011-től indult az EMI és a HÁRIT közreműködésével, ősszel már több mint száz fiatal váltott bérletet a kezdeményezésnek köszönhetően. Salamon Attila EMI-alelnök a szervezetnek a magyar nyelvhasználat bővítését célzó programját mutatta be, melynek keretében az önkéntesek 1200 román nyelvű kaputáblát cseréltek le kétnyelvűre Sepsiszentgyörgyön. A programról készült film elnyerte a fiatalok tetszését egyediségének és hangulatának köszönhetően. Dita Mancēviča és Miks Kancevičs lettországi önkéntesek, akik a CIVEK-nél önkénteskednek, a Sepsi Zöld útról mutattak be filmet és képeket, az útvonal felfestésénél együtt dolgoztak a helyi cserkészekkel és uzoni iskolásokkal. Ebéd előtt megérkeztek a brassói IKE-sek, ők is bekapcsolódtak a képzésbe. Az Osonó Színházműhely tagjai tartalmas beszélgetést kezdeményeztek. Mucha Oszkár bemutatta az Osonóról készült legújabb filmeket, Fazakas Misi társulatvezető pedig hangsúlyozta, hogy ők a színház nyelvén tudják kifejezni legjobban a világról alkotott gondolataikat, ezért játszanak.
A Színes ifjúsági kavalkád – Szórakozás és értékmegőrzés című beszélgetésen Péter Orsolya, a Regös Egyesület elnöke a Háromszéki Diáknapokat mutatta be, melyet jól sikerült film is kiegészített. Marián István erdővidéki EMNT-elnök az öt év szünet után újraindított Erdővidéki Ifjúsági Napokról mesélt, mely tavaly nagy sikernek örvendett, Kovács Zenkő pedig a Városi Gólyabált mutatta be, és mesélt a szervezés folyamatáról. Nagy sikert aratott a Szent György-napok tematikájú beszélgetés, a fiatalok egy igazi nagyrendezvény szervezési folyamatába nyertek betekintést. Zenei témájú előadás zárta a képzést. Lázár-Prezsmer Endre, a MUKKK Kulturális és Ifjúsági Egyesület elnöke a dzsesszkoncertek élményéről mesélt, neki köszönhetően éledt fel és lett népszerű ez a zenei stílus Sepsiszentgyörgyön. Nagy Krisztina, a Sepsiszentgyörgyi Utcazene Fesztivál szervezője rövidfilmmel mutatta be az eseményt és a fellépőket, a változatos programot és a helyszínösszeállítást részletezte, melynek köszönhetően a SUF méltán lett az ősz legnépszerűbb zenei eseménye. Melkuhn Andrea, a Cabiria Egyesület elnöke 18 éve önkénteskedik, filmklubot működtetett, nemcsak zenei események, hanem rajzfilmfesztivál szervezésében is részt vett, a szerzői jogdíjak kapcsán részletezte a szervezőkre váró véget nem érő akadályokat, melyeket le kell küzdeni ahhoz, hogy egy rendezvény sikeres legyen. A házigazdák részéről Mihály István EMI elnök és Kertész Brigitta alelnök a Diákegyüttesek Találkozójának újraindítását idézte fel, megemlítették, hogy 2009-ben a szervezők felkészültsége ellenére is elseperte a tömeg az önkénteseket a bejáratnál, a rendezvény nagy sikerrel indult, de a váratlan helyzeteket is meg kell előzni.
A harmadik Ösvény képzésre várhatóan márciusban kerül sor, és a pályázatírás terén segíti majd a fiatalokat a tapasztalt meghívottak tanácsain keresztül. N. K.